נתניהו וריבלין, ארכיון
צילום: נועם ריבקין פנטון, פלאש 90

ריבלין אחרי דברי נתניהו: "אל תקשיבו להסתות"

הנשיא רמז בדבריו למתקפות של ראש הממשלה נגד קשת 12: יש קולות שלהוטים להקצין את השיח
משה שטיינמץ
01 בספטמבר 2019
12:51

נשיא המדינה ראובן ריבלין רמז הבוקר (ראשון) למתקפה של ראש הממשלה בנימין נתניהו נגד ערוץ 12 והקריאה להחרימו, ואמר כי "דווקא ערב הבחירות כשהרוחות סוערות והשיח מתנוול, אני מפציר בכם אל תאמינו להסתות, ולהכפשות". 

"אל תקשיבו לקולות שלהוטים להקצין את השיח, מימין או משמאל", המשיך הנשיא בפתיחת שנת הלימודים בישיבת ההסדר אור תורה במגדל עוז, שבה למד דביר שורק.


אתמול תקף נתניהו בחריפות פעם נוספת את ערוץ קשת 12 וטען כי "הם משחירים את דמותי כל יום". את ראשי הערוץ כינה "הרביעייה הסודית שמושכת בחוטים". שלשום פורסמו בחדשות 12 חומרים חדשים מחקירת תיק 4000, שמהם עלה שמנכ"ל משרד התקשורת דאז שלמה פילבר אמר בשיחה עם שאול אלוביץ כי "הושגו הבנות (בנושא מיזוג בזק-יס) בכפוף לאישור 'הבוס'", כשהכוונה הייתה לנתניהו. מוקדם יותר נדחתה עתירת הליכוד לעצור את הפרסום.

"הם תקפו אותי גם באולפן שישי, אפילו את הדיווח שלהם הם עיוותו", טען נתניהו בשידור חי בעמוד הפייסבוק שלו. "הם עושים לי משפט שדה ערב בחירות, ניסיון להשחרה של הפרקליטות והתקשורת כדי להטות את תוצאות הבחירות".

"מי עושה את זה? זה לא רק גיא פלג, הוא בובה", המשיך נתניהו לתקוף. "זה בפועל הרביעייה הסודית שמושכת בחוטים - אבי וייס מנכ״ל חדשות 12, אבי ניר שמוביל את 'קשת', דרורית ורטהיים ויצחק תשובה - אף אחד לא בחר אותם, הם לא נותנים שיתחרו בהם כי הם מתנגדים לתקשורת חופשית. הם מדברים על עיתונות חופשית בזמן שהם מגוייסים לחלוטין לעשות פיגוע לדמוקרטיה הישראלית". 

נתניהו התייחס גם להחלטת יו"ר ועדת הבחירות חנן מלצר לאסור על הצבת מצלמות בקלפיות. "אני לא יכול להירגע מזה שכשאנחנו מביאים משקיפים עם מצלמות בכל הקלפיות ובכל המגזרים - אומרים לנו 'לא'״, אמר. "אומרים שזה נוגד את הפרטיות. אף אחד לא מצלם מאחורי הפרגוד, על איזו פגיעה בפרטיות מדברים? היועץ המשפטי והשופט מלצר החליטו אחרת. גונבים פה את הבחירות. אני פשוט נדהמתי מזה".

נתניהו קרא שלשום לחרם על ערוץ 12, לטענתו בשל הפקת הסדרה "הנערים" בשיתוף עם רשת HBO, שבמרכזה חטיפתו ורציחתו של הנער מוחמד אבו ח'דיר. בפוסט שפרסם בעמוד הפייסבוק שלו שעות ספורות לאחר עתירת מפלגת הליכוד לוועדת הבחירות המרכזית נגד חדשות 12, טען ראש הממשלה כי מדובר ב"ערוץ תעמולה" שהפיק "סדרה אנטישמית שמופצת בעולם ומוציאה שם רע ושקרי למדינת ישראל". נתניהו ציין כי הוא לא מופתע מכך שקשת "משחירה בשקר את דמותה של ישראל", שכן הוא רגיל לכך שהיא עושה לו את אותו הדבר.