צילום אילוסטרציה: Dorothe, Pixabay

קשרו אותה במקלחת והלכו לים: אישום נגד הורי הילדה שעברה התעללות בלוד

מחר יוגש כתב אישום נגד אביהּ החורג של הילדה שנמצאה כפותה במקלחת בית בלוד ונגד אמהּ, כמו גם בקשה למעצר עד תום ההליכים נגדם
הדס גרינברג
01 בספטמבר 2019
17:07

הפרקליטות הודיעה היום (ראשון) כי יוגש כתב אישום נגד הורי הילדה בת השבע, שעל פי החשד עברה התעללות והזנחה בבית בלוד. המשטרה הודיעה כי סיימה את חקירת התיק שנפתח לפני כשלושה שבועות עם מציאתה של הילדה על ידי שוטרים בחדר המקלחת בבית, כשהיא שוכבת מקופלת בתוך שלולית מים, קשורה ברגליהּ, בידיהּ ובצווארהּ בחבל ועל גופה חתכים, חבלות ופצעים.

מחקירת המשטרה עלה כי צוות שוטרים שהגיעו למקום נערכו לפריצה אל הבית הנעול, כשלפתע הגיעו הוריה, בני ה-51 וה-36. אביהּ החורג של הילדה פתח את הדלת והלך לעבר חדר האמבטיה והשוטרים בעקבותיו.

כשהשוטרים הבחינו בילדה, הם שחררו אותה מהחבל, הזעיקו כוחות רפואה שפינו אותה במצב בריאותי קשה לטיפול בבית החולים ועצרו במקום את ההורים. מבדיקות רפואיות שנערכו לילדה עלה חשד כי היא סובלת מהזנחה ממושכת, ציפורני רגליה חסרות ועל גופה ופניה צלקות שמקורן בכוויות ונגעי עור קשים.

הילדה נולדה בשטחי הרשות הפלסטינית לאם הפלסטינית והובאה ללוד ללא כל תיעוד ורישום בישראל. על פי החשד, האב הוא שקשר אותה בחבל בזמן שיצא לבלות ביחד עם אמהּ ושאר בני המשפחה בחוף הים בתל אביב. בחיפוש שערכו השוטרים בביתם של ההורים, נאספו ממצאים הקושרים אותם למיוחס להם ועדויות שנגבו חיזקו את החשד נגדם.