שאול אלוביץ'
צילום: הדס פרוש, פלאש 90

פרשת בזק: הפרקליטות שוקלת הגשת כתב אישום כפוף לשימוע נגד אלוביץ'

לאחר השימוע בתיק 4000, הפרקליטות הודיעה לאלוביץ' ולבכירים נוספים בקבוצת בזק כי נשקל כתב אישום נגדם בחשד לעבירות של קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, מרמה והפרת אמונים בתאגיד ועבירות דיווח
צח שפיצן ותמר אלמוג
01 בספטמבר 2019
19:19

פרשת בזק: הפרקליטות הודיעה היום (ראשון) כי היא שוקלת להגיש כתב אישום, כפוף לשימוע, נגד בעל השליטה לשעבר בקבוצת בזק, שאול אלוביץ', ונגד שורת בכירים נוספים. מדובר בפרשה שהחלה ברשות לניירות ערך וממנה צמחה פרשת 4000, שהיא נפרדת.

אלוביץ' ונושאי משרה בכירים נוספים בקבוצה ובחברת Yes בתקופה הרלוונטית, בהם אור אלוביץ', עמיקם שורר, לינור יוכלמן, ומנכ"ל Yes רון איילון, התבשרו על כתב האישום המתוכנן בחשד לעבירות של קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, מרמה והפרת אמונים בתאגיד, ועבירות דיווח לפי חוק ניירות ערך. הודעה דומה נמסרה גם לכמה חברות בקבוצת "יורוקום" שהייתה בשליטתו של אלוביץ' בעת החשדות.

בתוך כך, הפרקליטות הודיעה למנכ"לית בזק לשעבר, סטלה הנדלר, ולאלי קמיר, מי שהיה בעבר יועץ לקבוצת בזק, כי נשקלת העמדתם לדין בכפוף לשימוע בעבירות של מרמה והפרת אמונים בקשר להתנהלותם מול מנכ"ל משרד התקשורת לשעבר שלמה פילבר. בהקשר זה מיוחסים להנדלר גם חשדות לביצוע עבירת דיווח לפי חוק ניירות ערך ועבירה של שיבוש מהלכי משפט.

פרקליטו של אלוביץ', עו״ד ז'ק חן, מסר בתגובה: ״שנתיים לאחר שחקירת תיק בזק הסתיימה, קיבלנו היום כתב חשדות, כאשר אנחנו בעיצומו של הליך שימוע בתיק 4000. מבחינה אנושית ניתן ונכון היה להמתין עם ההודעה עד להשלמת הליכי השימוע, וקבלת החלטה. ודאי שניתן היה לעשות כן שהרי שנתיים תמימות היה התיק מונח על שולחן הפרקליטות".

עורכי דינו של אלי קמיר, שרון קלינמן ומיכאל נאור מסרו: "הן המשטרה הן הרשות לניירות ערך המליצו לסגור את התיק נגד אלי קמיר, לאחר שנמצא כי לא עבר כל עבירה. אנו משוכנעים כי גם הפרקליטות תמצא במהלך השימוע כי כל פעולותיו היו מקצועיות ונעשו כדין".