סקר כאן חדשות

סקר כאן חדשות: ימינה מזנקת ל-10 מנדטים, עוצמה יהודית על סף אחוז החסימה

כשנשארו קצת יותר משבועיים לבחירות, ועל רקע ההסלמה בגבול הצפוני – מפלגת הליכוד שומרת על כוחה, אך לא תוכל להקים ממשלה בלי ליברמן. כחול לבן מפגרת אחרי הליכוד במנדט אחד ועומדת על 31 מושבים. הציבור מרוצה מתפקודו של נתניהו באירועים בגזרת הצפון
מואב ורדי
01 בספטמבר 2019
20:37

כשנשארו קצת יותר משבועיים לבחירות, ועל רקע ההסלמה בגבול הצפוני – מפלגת הליכוד שומרת על כוחה ועל ההובלה עם 32 מנדטים, כמו בסקר הקודם. כך עלה מסקר כאן חדשות שפורסם הערב (ראשון) בחדשות הערב בכאן 11. מפלגת כחול לבן מפגרת אחרי הליכוד במנדט אחד ועומדת על 31 מושבים. למרות ההובלה בסקרים, ראש הממשלה בנימין נתניהו לא יוכל להקים קואליציה בלי ישראל ביתנו של אביגדור ליברמן.


עוד עלה מסקר המנדטים כי המפלגה השלישית בגודלה היא הרשימה המשותפת עם 11 מושבים. לימינה של איילת שקד ורפי פרץ 10 וישראל ביתנו נשארת עם תשעה מנדטים – כמו בסקרים האחרונים. המחנה הדמוקרטי התחזקה ועומדת על שבעה מנדטים. המפלגות החרדיות, ש"ס ויהדות התורה, נשארו יציבות עם שבעה מנדטים על אחת.

בניגוד למחנה הדמוקרטי, חדשות רעות לעבודה-גשר של עמיר פרץ ואורלי לוי-אבקסיס שאיבדו מנדט אחד ביחד לסקר הקודם ועומדים על שישה מנדטים. עוצמה יהודית אמנם לא עוברת את אחוז החסימה עם 2.9% מהקולות, אך היא מתחזקת ונמצאת קרוב מאוד לרף הכניסה לכנסת.

השבוע פרש יו"ר זהות משה פייגלין מהמרוץ. בסקר נבדק לאן הלכו המצביעים של זהות, ועלה כי הם התפזרו לליכוד ולימינה, אך גם לישראל ביתנו וכחול לבן.

בסקר נשאלו שאלות לגבי תפקודו של נתניהו בגזרות הצפון והדרום. בניגוד לחזית הדרום, שם ראש הממשלה לא רווה נחת, בחזית הצפונית השיבו 45% כי הם מרוצים מתפקודו. פחות משליש מהציבור מרוצים מתפקודו של נתניהו מול חמאס ורצועת עזה ו-61% ענו כי אינם מרוצים.

ביום שישי קרא ראש הממשלה נתניהו להחרים את שידורי קשת בערוץ 12. רק 18% מהמשיבים ענו כי זו קריאה ראויה. כמעט שני שלישים מהציבור סבורים כי הקריאה של ראש הממשלה לא ראויה.