התקיפה בגבול לבנון, אתמול

השר כץ: "נמשיך למנוע את פרויקט הדיוק של חיזבאללה"

שר החוץ לכאן רשת ב: תרגיל ההטעיה של פינוי הפצועים - טקטיקה צבאית. "ראש הממשלה הוביל את האירוע", אמר. "הוא עקב וניווט והיה שותף לדבר הזה"
הבוקר הזה
02 בספטמבר 2019
08:01

שר החוץ, ישראל כץ, התייחס הבוקר (שני), לחילופי הירי בין ישראל וחיזבאללה אתמול באזור אביבים, ולתרגיל ההטעיה של צה"ל בעניין הפצועים וטען כי "ראש הממשלה היה שותף, זה טקטיקות צבאיות". כץ הוסיף בריאיון לאריה גולן בכאן רשת ב כי "אנחנו לא מוכנים לפרויקט הדיוק שיסכן כל בית במדינת ישראל. זכותנו לפגוע ונמשיך למנוע את פרויקט הדיוק".

האזינו לריאיון המלא עם ישראל כץ בכאן רשת ב

"ראש הממשלה הוביל יחד עם צמרת צה"ל את האירוע, עקב וניווט והיה שותף לדבר הזה", הבהיר כץ. "יש את התמרונים שצה"ל עושה, לוחמה פסיכולוגית ודברים אחרים. ראש הממשלה פעל בהתאם לדיונים שהיו והחלטות הקבינט בנושא". 


כץ התייחס ברמז לתקיפות שמיוחסות לישראל ברובע הדאחיה בביירות, שעל פי הדיווחים כוונו נגד רכיב בפרויקט דיוק הטילים של חיזבאללה: "נסראללה הוכיח שוב שהוא בובה איראנית. בראייתו, הדבר הכי כואב שקרה לו, שהוא ספג מכה על פעולה שישראל לא לקחה עליה אחריות, פעולה ברובע דאחיה בלבנון, שפגעה לפי פרסומים באמצעים מאוד משמעותיים בפרויקט הדיוק של הטילים".

"אנחנו לא מוכנים לפרויקט הדיוק שיסכן כל בית במדינת ישראל", הבהיר כץ. "זכותנו לפגוע ונמשיך למנוע את פרויקט הדיוק". 

מספר 2 בכחול לבן, יאיר לפיד, התייחס בריאיון לכאן רשת ב לערעור מדיניות העמימות ביחס לתקיפות ישראל בתקופה האחרונה. "הייתה מדיניות עמימות שכל מערכת הביטחון סמכה עליה את ידיה, זו היתה הדרך שלנו לפעול בלי לחטוף תגובה", אמר. "זה עבד טוב, זה עבד נכון, עד שהגיעו הבחירות".

האזינו לריאיון עם יאיר לפיד בכאן רשת ב

"בבחירות הקודמות באפריל נתניהו חשף את המאבק בטילים המדויקים, כולל זה שעמד שם ולחרדת כל המעורבים אמר שאנחנו יודעים כמה טילים מדויקים יש לחיזבאללה", המשיך לפיד. "עכשיו הם חשפו את הפעולה בביירות, בידיעה ברורה שזו הפרה של המדיניות של צה"ל בשביל הבחירות".

לפיד התייחס לביקורת שספג אתמול, ולטענות שלפיהן הוא עושה שימוש פוליטי באירועים הביטחוניים. "נתניהו הוא זה שהודיע ראשון על השעיית הקמפיין", אמר. "ואז מיד עשה מסיבת עיתונאים, עלה מול מצלמות בשש בערב כדי להיכנס לכל מהדורות החדשות. אם אתה משעה את הקמפיין אתה לא פותח 700 מצלמות על פרצופך המאופר בקפידה והולך לדבר את דיבורי הבחירות שלך. אז שלא יטיף לי מתי מותר או אסור לדבר".