הרמטכ"ל אביב כוכבי בפגישה עם מפקד יוניפי"ל
צילום: דובר צה"ל

הרמטכ"ל למפקד יוניפי"ל: "לא נקבל פרויקט לדיוק טילים של חיזבאללה"

כוכבי פגש את את מפקד כוח האו"ם בלבנון לראשונה מאז תחילת כהונתו, והדגיש בפניו כי לא ניתן להשלים עם המצב היום. זאת ברקע חילופי האש בין צה"ל לחיזבאללה
כרמלה מנשה
02 בספטמבר 2019
11:48

על רקע חילופי האש בצפון נפגש אתמול (ראשון) הרמטכ"ל, רב-אלוף אביב כוכבי, עם מפקד יוניפי"ל הגנרל סטפנו דל קול, בפעם הראשונה מאז תחילת כהונתו ואמר לו כי צה"ל מוכן למגוון של תרחישים. "לא נקבל פגיעה באזרחינו או בחיילינו, ולא נקבל את מיזם דיוק הטילים של חיזבאללה על אדמת לבנון", אמר כוכבי. הרמטכ"ל הדגיש בפני מפקד יוניפי"ל כי המצב היום הוא מצב שלא ניתן להשלים איתו.


עוד אמר כוכבי: "מדינת לבנון ויוניפי״ל צריכות להביא להפסקתו של פרויקט דיוק הטילים של איראן וחיזבאללה בלבנון, וליישם באופן הדוק את החלטה 1701 של מועצת הביטחון".

אתמול נרשמה הסלמה בגבול לבנון, והיו חילופי אש בין צה"ל לחיזבאללה באזור אביבים. בשעות אחר הצהריים ירה כוח של חיזבאללה טילי נ"ט לעבר מוצב וג'יפ צבאי, בהמשך לאיומיו של מזכ"ל הארגון חסן נסראללה כי יתקוף בתגובה לפעילות המיוחסת לישראל בביירות בשבוע שעבר. על אף שמסוק צבאי נראה מפנה פצועים לבית החולים רמב"ם, בדיעבד התברר כי מדובר בהונאה של הצבא, וכי אין באירוע נפגעים מצה"ל. בתגובה לירי טילי הנ"ט, צה"ל תקף בשטח לבנון.

האזינו לריאיון עם השר ישראל כץ בכאן רשת ב

שר החוץ ישראל כץ התייחס הבוקר לאירועים בריאיון לתוכנית הבוקר הזה עם אירה גולן בכאן רשת ב. "ראש הממשלה היה שותף, זה טקטיקות צבאיות", אמר כץ על ההונאה של צה"ל בנוגע לפצועים, והוסיף: "אנחנו לא מוכנים לפרויקט הדיוק שיסכן כל בית במדינת ישראל. זכותנו לפגוע ונמשיך למנוע את פרויקט הדיוק".