דן חלוץ
צילום: אריאל ירוזולימסקי

דן חלוץ: "נתניהו צריך לתת הסברים בפרשת הצוללות"

הרמטכ"ל לשעבר אמר בכאן רשת ב: "ראש הממשלה חשוד בשלוש פרשיות שכל אחת בפני עצמה מספיקה להעיף כל אחד מאיתנו". על האירועים בצפון אמר - הפעילות נכונה אבל "טוב לעשות ופחות לדבר"
כאן הערב
02 בספטמבר 2019
18:32

הרמטכ"ל לשעבר דן חלוץ אמר היום (שני) בכאן רשת ב כי על ראש הממשלה בנימין נתניהו לתת הסברים על התנהלותו בפרשת הצוללות. בריאיון לרן בנימיני ויגאל גואטה אמר חלוץ: "הוא חשוד בשלוש פרשיות, שכל אחת בפני עצמה מספיקה להעיף כל אחד מאיתנו מכל פוזיציה שהוא היה בה. בפרשת הצוללות נאמרו הרבה דברים, אבל הוא לא נחקר או נבדק".

האזינו לריאיון המלא עם דן חלוץ

"דרך ההתנהלות ראויה להסבר. מנדלבליט פטר את הדבר הזה באמירה עוד לפני שהדברים נבדקו", הסביר חלוץ. "יכול להיות שהוא בדק אותם עד עומקם. אבל חשוב היה לתת לזה הד פומבי, כדי לנקות את ראש הממשלה מצל של חשד. זה צל מעיב שעוסק בליבת הביטחון של מדינת ישראל".

חלוץ, שהיה הרמטכ"ל במלחמת לבנון השנייה, התייחס גם לאירועים האחרונים בגבול הצפון ואמר: "כל הפעילות בהקשר הזירה הצפונית היא נכונה, מבורכת ומנוהלת היטב. אבל טוב לעשות ופחות לדבר על העשייה. 'בתחבולות תעשה לך מלחמה', זה נכון. אבל את התחבולות שמור לעצמך אולי תרצה לעשות בהן שימוש נוסף. נזק ביטחוני נגרם מהצטברות של אירועים שאנחנו מדברים עליהם יותר מדי".

בנוגע למאבק בפרויקט הטילים המדויקים של חיזבאללה אמר חלוץ: "אני חושב שהפרויקט הוא בעדיפות עליונה בסדר העדיפויות של מדינת ישראל. אם יש לנו את היכולות, ויש לנו, לשבש אותו עד כדי למנוע אותו – עלינו לעשות את זה. טילים מדויקים הם באופן בסיסי הרבה יותר מסוכנים. אין בזה שום איום על קיומה של מדינת ישראל. אבל זה פוטנציאל לגביית מחיר גבוה ממדינת ישראל בעימות עתידי".