נתניהו ומנדלבליט
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

היועמ"ש: יש לדחות את העתירה של הליכוד נגד פרסום תמלילי החקירות

מנדלבליט הגיש את חוות דעתו לוועדת הבחירות לאחר עתירה של הליכוד נגד חדשות 12 ונגדו בשל "ההדלפות הבלתי חוקיות שנועדו לפגוע בשלטון הימין". מהליכוד נמסר: עניין תמוה, רק לפני 5 ימים היועץ פרסם חוות דעת הפוכה
אמוץ שפירא
02 בספטמבר 2019
19:36

היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט אמר הערב (שני) כי יש לדחות את העתירה של הליכוד נגד פרסום תמלילי החקירה. ביום שישי הגישה מפלגת הליכוד עתירה לוועדת הבחירות המרכזית נגד חדשות 12 ונגד היועמ"ש בשל "ההדלפות הבלתי חוקיות שנועדו לפגוע בשלטון הימין ובהצלחת הליכוד בבחירות". 

מהליכוד נמסר כי מדובר בעניין תמוה, וכי היועמ"ש פרסם רק לפני חמישה ימים חוות דעת הפוכה: "בה קבע שיש להשהות את מסירת חומרי החקירה בתיקים הקשורים לראש הממשלה עד לאחר מועד הבחירות, מחשש שחומרי הראיות ימצאו את דרכם לכלי התקשורת ויפורסמו בתקופת בחירות". 


ביום שישי קרא נתניהו לחרם על ערוץ 12, בשל הפקת הסדרה "הנערים" בשיתוף עם רשת HBO, שבמרכזה חטיפתו ורציחתו של הנער מוחמד אבו ח'דיר. בפוסט שפרסם בעמוד הפייסבוק שלו, שעות ספורות לאחר עתירת מפלגת הליכוד לוועדת הבחירות המרכזית נגד חדשות 12, טען ראש הממשלה כי מדובר ב"ערוץ תעמולה" שהפיק "סדרה אנטישמית שמופצת בעולם ומוציאה שם רע ושקרי למדינת ישראל".

נתניהו ציין כי הוא לא מופתע מכך שקשת "משחירה בשקר את דמותה של ישראל", שכן הוא רגיל לכך שהיא עושה לו את אותו הדבר. ביום שבת, תקף בחריפות שוב את ערוץ 12 וכינה את ראשי הערוץ "הרביעייה הסודית שמושכת בחוטים".

בערב שבת פורסמו בחדשות 12 חומרים חדשים מחקירת תיק 4000, שמהם עלה שמנכ"ל משרד התקשורת דאז שלמה פילבר אמר בשיחה עם שאול אלוביץ כי "הושגו הבנות (בנושא מיזוג בזק-יס) בכפוף לאישור 'הבוס'", כשהכוונה הייתה לנתניהו.