חסן נסראללה, הערב
צילום מסך

נסראללה: "פרצנו את הקו האדום של ישראל, תקפנו מחוץ לשטח הר דב"

מזכ"ל חיזבאללה טען כי טיל ששיגר הארגון פגע בוודאות במטרה ישראלית. הוא הוסיף כי ארגונו יגיב על כל כל תוקפנות ישראלית על לבנון ללא קווים אדומים
גל ברגר, משה ברקוביץ'
02 בספטמבר 2019
21:14

יממה לאחר אירוע הירי שאירע בגבול לבנון, נשא הערב (שני) מזכ"ל חיזבאללה חסן נסראללה נאום תקיף בתגובה לאירועים. בנאומו אמר כי חיזבאללה פרץ את הקו האדום של ישראל ותקף מחוץ לשטח הר דב. הוא הוסיף כי ארגונו יגיב על כל כל תוקפנות ישראלית על לבנון ללא קווים אדומים. עוד אמר כי טיל ששיגר חיזבאללה פגע בוודאות במטרה ישראלית.


עוד אמר מזכ"ל חיזבאללה כי ארגונו עבר "מתגובה באדמה לבנונית כבושה לאדמה פלסטינית כבושה. אם האוייב ישבור את המשוואה תהיה תגובה בעומק". נסראללה הוסיף כי יש בידי הארגון מזל"טים וכי אינם מסתירים עובדה זאת. הוא תקף את ישראל ואמר "כולם ראו איך הצבא החזק באזור התחבא שמונה ימים".

לגבי האירוע ברובע הדאחייה שאירע לפני יותר משבוע, אמר נסראללה: "הישראלים יודעים מה הייתה המטרה, ואני אומר להם שאתם לא הצלחתם לפגוע בה". הוא הוסיף כי ההחלטה לגבי הפלת מל"טים ישראליים בשמי לבנון נתונה בידי מפקדי הארגון בשטח. "אנחנו לא ממהרים לעשות זאת, אבל בכל רגע הם יכולים להפיל מל"ט ישראלי".

מוקדם יותר הערב פרסם חיזבאללה את תיעוד התקרית שאירעה אתמול באזור היישוב אביבים בגבול הצפון. בתיעוד נראה חימוש טיל הקורנט, הירי לעבר רכב ה"זאב" שעבר במקום ומסלול הטיל עד הפגיעה ברכב. בסרטון גם ניתן לראות טיל נוסף שפוגע ברכב מכיוון אחר.


אתמול הסתיימה תקיפת חיזבאללה בגבול לבנון ללא נפגעים ישראליים. בהמשך דווח על תרגיל הונאה שצה"ל נקט בו כדי לבלבל את חיזבאללה. בלבנון דיווחו כי הצליחו לפגוע בחיילים הישראלים, אך המסוק שאף הראו בצד הלבנוני, לא פינה פצועים, אלא הפינוי תוכנן מראש כהונאה, על מנת לגרום לחיזבאללה לחשוב כי הצליח לפגוע בחיילים.