נרנדרה מודי ובנימין נתניהו, בשנה שעברה
צילום: אבי אוחיון, לע"מ

בפעם השנייה: ראש הממשלה ביטל את נסיעתו להודו

מלשכתו נמסר כי נתניהו ועמיתו ההודי סיכמו שבשל אילוצי לוחות זמנים, הביקור יתקיים לאחר הבחירות. בישיבת הממשלה שכינס הצהיר כי מתקיים מאמץ לקיים מפגש משולש נוסף בהשתתפות רוסיה וארצות הברית בישראל, בעניין הוצאת איראן מסוריה
מיכאל שמש, עמיחי שטיין, גילי כהן
03 בספטמבר 2019
12:32

ראש הממשלה בנימין נתניהו ביטל את ביקורו בהודו, שתוכנן להתקיים בשבוע הבא. כך נמסר היום (שלישי) מלשכתו. עוד נמסר מלשכת ראש הממשלה כי נתניהו שוחח עם עמיתו ההודי נרנדרה מודי וכי השניים סיכמו כי בשל אילוצי לוחות זמנים, הביקור יתקיים לאחר הבחירות.


מדובר בביקור שני השנה של ראש הממשלה שתוכנן להתקיים בהודו ובוטל. ביקורו הקודם תוכנן להתקיים באמצע חודש פברואר, חודש וחצי לפני מערכת הבחירות הקודמת.

בתוך כך, במהלך ישיבת הממשלה שכינס הבוקר בלשכתו, הצהיר ראש הממשלה כי בימים אלו מתקיים מאמץ לקיים מפגש בילטרלי נוסף בהשתתפות רוסיה, ארצות הברית וישראל בירושלים, כדי להמשיך לדון בעניין הוצאת איראן מסוריה. ראש הממשלה נתניהו הוסיף: "נמשיך לעשות את כל הצעדים המדיניים, הביטחוניים, המודיעיניים והמבצעיים כדי להשיג את היעדים שהצבתי".

נתניהו התייחס למתיחות בגזרות השונות ואמר: "עברנו כמה ימים מתוחים בהרבה גזרות. היינו יכולים לפתוח את השבוע הזה בדרך אחרת לגמרי אבל אנחנו פעלנו בשילוב של תקיפות ושיקול דעת, והשגנו את כל יעדינו. הגדרתי לצה״ל ולגופי הביטחון שלושה יעדים מרכזיים בסדר העדיפות הבא; קודם כל, לעצור ולמנוע את הגרעין האיראני. הדבר השני, למנוע מאיראן לספק לאויבינו ולגרורותיה, כמו חיזבאללה ואחרים, נשק מדוייק שמסכן אותנו. והדבר השלישי, למנוע התבססות של איראן וגרורותיה בגבולנו. אנחנו פועלים למעשה אל מול כל היעדים הללו, חלק בצורה גלויה וחלק ניכר גם בצורה לא גלויה. אנחנו נחושים לשמור על ביטחון ישראל".

ישיבת הממשלה הוגדרה כאחרונה שמתכנסת ערב הבחירות הקרובות.