נתניהו וקרא, ארכיון
צילום: פלאש 90

ביטן על הצעקות של נתניהו: "זה קורה הרבה פעמים"

ח"כ מהליכוד התייחס להקלטות של ראש הממשלה ואיוב קרא בעניין ערוץ 20 והדיבורים על ביטול מועצת הכבלים והלווין. "המועצה צריכה ליישם את מדיניות הממשלה ולא להגיד לא לכל דבר, לכן נתניהו כעס", אמר ביטן לכאן 11
ערב ערב
03 בספטמבר 2019
17:32

ח"כ דוד ביטן (הליכוד) התייחס הערב (שלישי) להקלטות של ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר התקשורת באותו הזמן איוב קרא בעניין ערוץ 20 והדיבורים על ביטול מועצת הכבלים והלוויין. "המועצה צריכה ליישם את מדיניות הממשלה ולא להגיד לא לכל דבר, לכן נתניהו כעס", אמר ביטן בריאיון לדב גיל-הר בתוכנית "ערב ערב" בכאן 11 והוסיף כי לא צריכים לסגור את ערוץ 20 בגלל המועצה. הערב הגיש קרא תלונה במשטרה נגד מה שכינה"האזנות סתר".


על הצעקות של ראש הממשלה, שנשמעו בהקלטות, אמר ביטן כי "זה קורה הרבה פעמים". חבר הכנסת מהליכוד הדגיש כי נתניהו לא גוער. "הוא מדבר בצורה מסוימת, הוא ראש הממשלה. מה שנתניהו אמר לקרא היה בתחום הפוליטי", הבהיר ביטן. על ההאשמות נגד קרא כי הדליף את ההקלטות: "לא יודע אם זה פיגוע נקמה. הוא פוגע בעצמו ובראש הממשלה".

קרא עצמו הכחיש הבוקר כי הוא זה שהדליף את הקלטות השיחות בינו לבין ראש הממשלה סביב הצלת ערוץ 20 שפורסמו אמש בחדשות 13 ובהן נשמע נתניהו צועק: "איוב, השתגעת?". "גורם רשע הקליט אותנו. היו עוד גורמים בשיחה, אני לא זוכר מי", אמר בריאיון לקלמן ליבסקינד ואסף ליברמן בתוכנית "קלמן-ליברמן" בכאן רשת ב. "עכשיו אני מפה נוסע לפוליגרף אם צריך ומעמיד עצמי לכל חקירה", הוא הכריז. "בכלל, אשמח מאוד שתתקיים חקירה מקיפה שתמצא אחת ולתמיד את החפרפרת נגד כל המערכת".

האזינו לריאיון המלא עם איוב קרא

השר לשעבר הביע זעם על הדלפת ההקלטות ואמר: "אני לא אלך להביא הקלטות שפוגעות בי. הפגיעה היא בי, ראש הממשלה רק נהנה מזה. אין לי שום דבר נסתר. אני שוקל את צעדיי בעניין הזה". קרא אף הגן על הטון התקיף בו נשמע נתניהו מדבר בהקלטות. "אני מבין לליבו שמי שעשו לו תרגילים יש לו כעס כלפיהם", אמר. "איש לא האמין אז שאפשר להציל את ערוץ 20. לראש הממשלה היה חשוב שבתקופתו לא ייסגרו ערוצים, בטח שלא ערוץ 20. כבר שלחו מכתבי פיטורים, הבנתי את הלחץ שלו והוא נתן לי גיבוי מוחלט לפעול. אני שמח שהצלנו את ערוץ 20 בגיבויו, כי זה היה חשוב לו. עשינו דבר גדול למחנה הלאומי. מקווה שתרמתי את חלקי כשר שהוא לא בובה".