אמיר אוחנה, מתניהו אנגלמן ואסתר חיות
צילום: עופר עמרם דוברות לשכת עורכי הדין

חיות: מנסים להציג שופטים כאנשים שליבם גס

נשיאת בית המשפט העליון אמרה בוועידת המשפט השנתית של לשכת עורכי הדין כי ישנם גורמים: "המנסים ליצור רושם ששופטי ושופטות ישראל אינם אלא חבורה מנומנמת". שר המשפטים אמיר אוחנה הגיב: "אל לנו להיבהל מקריאות קץ הדמוקרטיה בכל פעם כשיש קצת ביקורת"
תמר אלמוג
03 בספטמבר 2019
18:05

נשיאת בית המשפט העליון אסתר חיות אמרה היום (שלישי) כי ישנם גורמים הפועלים באופן שיטתי כדי להציג את פגמיה של הרשות השופטת, ממניעים השמורים להם. בנאומה בוועידת המשפט השנתית של לשכת עורכי הדין הוסיפה חיות: "יש אפילו מי שמרחיקים לכת ומנסים ליצור את הרושם כאילו שופטות ושופטי ישראל אינם אלא חבורה מנומנמת שליבם גס במצוקות אנוש".  

שר המשפטים אמיר אוחנה התייחס בפתח נאומו בוועידה לדברי חיות: "אל לנו להיבהל מקריאות קץ הדמוקרטיה בכל פעם כשיש קצת ביקורת". אוחנה הוסיף כי הדרך הבטוחה להחליש את מערכת המשפט היא להימנע מלבקר אותה. 

הנשיאה הוסיפה כי מאחר שמדובר בתקופת בחירות היא נוהגת באיפוק בנאומה: "שמא יתפרשו דבריי שלא כהלכה וייתפסו כסטייה מן הניטרליות שאנו מחויבים בה כשופטים". על הביקורת המופנית כלפי מערכת המשפט הוסיפה כי "כמובן, שככל מערכת הפועלת בסדרי גודל כאלה, גם אנחנו איננו חפים מטעויות ומתקלות. אך אנו משתדלים לעשות כל הניתן על מנת להתמודד איתן".