קלפי
צילום: אורי לנז, פלאש 90

"אין אמון", "בחירות מיותרות" - למה הבוחרים לא יצאו מהבית?

31% מהנשאלים ענו שככל הנראה לא יצביעו בבחירות הקרובות לכנסת. הסיבות המובילות הן שאין להם למי להצביע וכך שהבחירות הנוספות מיותרות. רוב הציבור הערבי תומך בכניסת הרשימה המשותפת לממשלה
מערכת כאן חדשות
03 בספטמבר 2019
23:12

50% מהציבור חושב שהשאלה המכריעה בבחירות הקרובות היא האם בנימין נתניהו יהיה ראש הממשלה הבא, כך עולה מסקר כאן חדשות שפורסם הערב (שלישי) בחדשות הערב כאן 11. מדובר בירידה מהבחירות הקודמות, אז 57% מהנשאלים העמידו את השאלה הזו בראש סדר העדיפויות. 18% מהמשיבים חושבים שהנושאים החברתיים הם הבוערים בבחירות האלה, 14% טוענים שהסוגיה המכרעת היא יחסי דת ומדינה. רק 5% מאמינים כי הנושא המוביל הוא מדינה פלסטינית, ו-2% מעמידים ראשונות בחשיבותן את סוגיות חופש פרט. 

כמעט שליש מהנשאלים כלל לא בטוחים שילכו להצביע בבחירות הקרובות. לפי הסקר, 20% מהם אמרו שלא יצאו לקלפי בגלל שלטענתם אין להם למי להצביע, 16% טענו שהם חושבים שהבחירות הנוספות מיותרות ועקב כך לא יצביעו. בנוסף 13% טענו שאיבדו אמון בפוליטיקאים. 

כמו כן, הנסקרים נשאלו האם הם תומכים בהצטרפות הרשימה המשותפת לקואליציה, בעקבות הצהרתו של יו"ר הרשימה איימן עודה בנושא. בקרב הציבור הערבי ישנה תמיכה של 68% במהלך לעומת 12% מתנגדים. מנגד בציבור היהודי התוצאות הפוכות כש-9% בלבד תומכים בכך ו-60% מתנגדים.