אדוה ביטון ואיתמר בן גביר
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

גורמים בליכוד לרה"מ: עזור לעוצמה יהודית לעבור את אחוז החסימה

מאחורי ההצעה עומדת ההנחה שלא ניתן לשכנע את עוצמה יהודית לפרוש מהמרוץ. הגורמים הציעו לנתניהו להיפגש עם מספר 2 ברשימה, אדווה ביטון במקום איתמר בן גביר
זאב קם
04 בספטמבר 2019
08:14

גורמים בליכוד פנו באחרונה לראש הממשלה בנימין נתניהו והציעו לו לזנוח את הניסיונות לשכנע את מפלגת עוצמה יהודית לפרוש מההתמודדות לכנסת ובמקום זאת הציעו לו לסייע למפלגה לעבור את אחוז החסימה. 

האזינו לריאיון בכאן רשת ב

הגורמים הסבירו שאין סיכוי אמיתי לשכנע את מפלגתו של איתמר בן גביר לפרוש. מכיוון שפגישה בין נתניהו לבן גביר אינה באה בחשבון מבחינתו של ראש הממשלה, בגלל תדמיתו של נציג עוצמה יהודית, בליכוד הציעו לנתניהו להיפגש פומבית עם מספר 2 ברשימה, אדווה ביטון, אמה של אדל ביטון ז"ל שנרצחה בפיגוע, ולהציג אותה כמי שמייצגת נאמנה את הציונות הדתית וראויה להיות בכנסת. הגורמים העריכו שמהלך כזה יכול להעביר קולות ממפלגת ימינה של איילת שקד לעוצמה יהודית ולסייע לה לעבור את אחוז החסימה.

בליכוד בתגובה אמרו שאינם מכירים את הדברים ושהם מרוכזים רק בלהביא עוד קולות לליכוד.

לעומת ההכחשה של הליכוד, יו"ר עוצמה יהודית דווקא אישר את הדברים. "יש כל מיני הצעות של אנשים בסביבת נתניהו, האסימון שם נפל", אמר בריאיון לדב גיל-הר בכאן רשת ב. על הפרסום שלפיו אחת ההצעות למפלגתו היא הורדת אחוז החסימה בבחירות הבאות בתמורה לפרישה מהמרוץ הוא הבהיר: "ההצעה הזאת לא על הפרק, הצעה כזאת לא רק שלא קיבלתי אלא שגם אם יציעו, התשובה ברורה".