שער ווג הבריטי, ינואר 1990
צילום: פיטר לינדברג

צלם האופנה פיטר לינדברג הלך לעולמו בגיל 74

הצלם הגרמני זכה להכרה בינלאומית בזכות עבודתו במגזין האופנה "ווג" ובצילום לוחות השנה של "פירלי". עבודתו האחרונה הייתה בגיליון ספטמבר הנוכחי של "ווג הבריטי" אותו ערכה הדוכסית מסאסקס, מייגן מרקל
מערכת כאן חדשות
04 בספטמבר 2019
15:32

צלם האופנה פיטר לינדברג הלך אמש לעולמו בגיל 74, כך פורסם היום (רביעי) בחשבון האינסטגרם הרשמי שלו. לינדברג ידוע בעיקר בזכות עבודתו עם דוגמניות העל של שנות ה-90, ובעיקר בזכות הדיוקנאות שנהג לצלם בשחור לבן. בשנים האחרונות התבטא בפומבי נגד תופעת ריטוש תמונות דוגמנות.

פיטר לינדברג, באירוע השקת לוח השנה של פירלי, נובמבר 2013 (צילום: אי-פי)

לינדברג נולד ב-1944 בפולין וגדל בדיסבורג שבגרמניה. לאחר שסיים את לימודיו באקדמיה לאמנות בברלין, הלך לעסוק בצילום לאחר שרכש מצלמה כדי לצלם את ילדיו של אחיו. בשנת 1973 פתח את הסטודיו הראשון שלו לצילום בעיר דיסלדורף. בהמשך עבר לפריז כצלם עבור מגזין האופנה "ווג".

מיכאלה ברקו על שער "ווג" האמריקני מנובמבר 1988 (צילום: פיטר לינדברג)

תמונת השער שצילם לגיליון "ווג הבריטי" של ינואר 1990, שבו הופיעו נעמי קמפבל, לינדה אוונג'ליסטה, סינדי קרופורד וכריסטי טורלינגון, נחשב כזה שהשיק את תופעת דוגמניות העל. לינדברג צילם שלושה לוחות שנה של "פירלי" בשנים 1996, 2002 ו-2017. בנוסף, לינדברג חתום על תמונת השער של "ווג האמריקני" מנובמבר 1988 שעליו הופיעה הדוגמנית הישראלית מיכאלה ברקו.

עבודתו האחרונה הייתה בגיליון ספטמבר הנוכחי של מגזין "ווג הבריטי" שאותו ערכה הדוכסית מסאסקס, מייגן מרקל. קודם לכן צילם לינדברג את מרקל לשער המגזין "ואניטי פייר" של ספטמבר 2017.