אתר הבנייה
צילום: משרד העבודה והרווחה

ההרוג הסיני באתר הבנייה בהרצליה - השישי באתרי "רמי שבירו"

חקירת מותו של הפועל הסיני הבוקר הועברה ליחידת להב 433. במפלג פלס נחקרו מהבוקר שמונה חשודים ועדים בחשד לגרימת מותו ברשלנות
רועי ינובסקי ונופר משה
04 בספטמבר 2019
15:30

חקירת מותו של הפועל הסיני, שנהרג הבוקר (רביעי) באתר בנייה בשכונת גליל ים בהרצליה, עברה ליחידת להב 433 במשטרה. בארגון "קו לעובד", שמטרתו להגן על זכויות העובדים, אומרים כי מדובר בהרוג השישי מתחילת השנה באתרי הבנייה של חברת "רמי שבירו". במפלג פלס בלהב 433 נחקרו מהבוקר שמונה חשודים ועדים במפלג פלס לאכיפת עבירות בטיחות עבודה בחשד לגרימת מותו ברשלנות.

באפריל התחשמל למוות איציק כהן כתוצאה של מגע בין עגורן צריח לקו מתח גבוה, בזמן שכהן משך בשרשראות המטען שנישא על ידי העגורן. במאי נהרגו ארבעה עובדים: יוני סבג, בני דקל, גיל חזאזי, וסרגיי סמיונוב, בשל קריסת חלק מעגורן צריח שעסקו בפירוקו.

"מאז אירעו אותן תאונות לא שמענו את קולן של משטרת ישראל ושל פרקליטות המדינה. האם התאונות נחקרו, האם ראיות וממצאים נאספו והאם נמצאו החשודים שהתרחשלו בתפקידם וגרמו למותם של העובדים? הסחבת הבלתי נסבלת מצדן של רשויות החקירה ומיצוי הדין בישראל, בחקירת תאונות עבודה בענף הבניין, היא גורם מרכזי להימשכות הקטל באתרי הבנייה, ואף להחמרת המצב והתפשטות הההפקרות בענף, אשר גבתה מתחילת השנה חייהם של 32 עובדי בניין", נמסר מ"קו לעובד".

הבוקר נהרג פועל, עובד זר מסין בן 54, בנפילה מגובה של תשע קומות באתר הבנייה. צוות של מגן דוד אדום קבע את מותו במקום.