שריפת תמונות של נתניהו במחאה נגד דבריו בחברון
צילום: וויסאם השלמון, פלאש 90

הרשות הפלסטינית על נתניהו: "מוביל למלחמת דת"

דוברו של ראש הרשות הפלסטינית התבטא בחריפות בתגובה לביקור ראש הממשלה נתניהו ונשיא המדינה ריבלין בחברון. לדבריו "המהלך נועד להרוויח את קולות הימין הישראלי, ועלול להוביל להשלכות מסוכנות"
גל ברגר, מעיין אלטמן
04 בספטמבר 2019
18:42

דוברו של ראש הרשות הפלסטינית אבו מאזן אמר היום (רביעי) כי "הפלישה" של ראש הממשלה נתניהו ונשיא המדינה ריבלין לחברון היא "הסלמה מסוכנת והתגרות ברגשות המוסלמים, שעלולה לגרור את האזור למלחמת דת". בהודעה שפרסם נביל אבו רדינה נאמר כי המהלך נועד להרוויח את קולות הימין הישראלי, ועלול להוביל להשלכות מסוכנות.

קודם לכן אמר לטלוויזיה הפלסטינית יועצו של אבו מאזן לענייני דת, מחמוד אל-הבאש, כי נתניהו רוצה "להצית את כדור הארץ רק כדי לקושש כמה מאות קולות בבחירות". הוא הוסיף כי נתניהו "מהמר בגורל היהודים והפלסטינים גם יחד".

הערב נאם ראש הממשלה נתניהו באזכרה הממלכתית לציון 90 שנה למאורעות תרפ"ט בחברון. בנאומו בטקס, אמר נתניהו כי "איננו באים לנשל אף אחד, אבל אף אחד לא ינשל אותנו. איננו זרים בחברון, נשאר בה לנצח". הוסיף כי "צריך לשבח את המעטים באוכלוסיה הערבית שנחלצו להגן על שכניהם היהודים, הם פעלו במוסריות תוך סיכון חייהם".

נשיא המדינה ראובן ריבלין ביקר מוקדם יותר באזור, אך נמנע מלהשתתף בטקס. ריבלין אמר באירוע בצהריים: "חברון איננה מכשול בדרך לשלום, היא מבחן ליכולתנו לחיות יחד - יהודים וערבים זה לצד זה. על מדינת ישראל לקדם איכות חיי התושבים בכל האזור. לדאוג לשגשוגן וצמחיתן של חברון וקריית ארבע ולהקמתן של שכונות חדשות".