אתר בנייה בהרצליה
צילום: דוברות המשטרה

מות הפועל בגליל ים: חברת הבנייה מתנערת מאחריות

בחברת רמי שבירו טוענים שהתאונה אירעה 7 דקות לפני שהאתר נפתח באופן רשמי. כך שלפי הנהלים מי שעובד במקום עושה זאת על אחריותו. העדויות בשטח יש ספק אם הפועל עבד על דעת עצמו
רועי ינובסקי
05 בספטמבר 2019
01:25

חברת רמי שבירו, שבאתר בנייה בבעלותה בגליל ים שבהרצליה נהרג אתמול (רביעי) פועל, מתנערת מאחריות על האירוע. לטענתם התאונה אירעה בשעה 06:53, שבע דקות לפני שהאתר נפתח באופן רשמי לעבודה. כך שלדבריהם לפני הנהלים מי שעובד במקום לפני 07:00 עושה זאת על אחריותו.


עם זאת, לפי העדויות במקום פועלים נוספים עבדו באתר הבנייה והפועל הסיני בן ה-54 נפל מגובה של תשע קומות, בעת שיצק בטון. כך שנימוק החברה לא מתיישב העדויות בשטח. ספק גדול אם הפועל עבד על דעת עצמו, בלי הנחיית מנהל עבודה כמו פועלים אחרים שהיו במקום.

מדובר בהרוג השישי השנה באתרי בניה בבעלות החברות של רמי שבירו. ארבעת ההרוגים האחרונים היו בקריסת מנוף באתר בניה ביבנה במאי האחרון. כמו כן, באתר  זה ביצע אגף הפיקוח על העבודה ביקורי פיקוח רבים. הביקור האחרון, התקיים לפני כשלושה שבועות, וממצאיו העידו על אתר שבו הבטיחות מנוהלת ברמה גבוהה וקפדנית ביותר.

תגובת חברת רמי שבירו: "מדובר בפועל זר של חברה סינית שאושרה לעבודה מטעם המדינה. הפועל נכנס לאתר ללא כל אישור ועל דעתו, בזמן שהאתר היה סגור מכל פעילות. האתר, נפתח בשעה 7:00, והתאונה ארעה טרם פתיחתו".