אתר הבנייה בו נהרג הפועל בגליל ים, אתמול
צילום: דוברות המשטרה

מות הפועל באתר בנייה: המשטרה עצרה 5 חשודים, בהם מנהל חברה קבלנית גדולה

באתר של חברת "רמי שבירו" בגליל ים נהרג פועל בן 54 מסין, השישי בחברה מאז תחילת השנה. בחברה עצמה מתנערים מהמקרה: העובד שהה במקום לפני זמן העבודה
רועי ינובסקי
05 בספטמבר 2019
09:47

המשטרה עצרה ביממה האחרונה חמישה בני אדם, בהם מנהל חברה קבלנית גדולה, בחשד למעורבות בתאונה שבה נהרג אתמול פועל באתר בנייה של חברת "רמי שבירו" בקיבוץ גליל ים. החמישה יובאו לדיון בהארכת מעצרם בבית משפט השלום בראשון לציון.


בתאונה אתמול נפל פועל מסין בן 54 נפל מגובה תשע קומות בעת שיצק בטון. בחברה התנערו מקבלת אחריות למקרה, בטענה כי הפועל שהה באתר הבנייה לפני השעה 07:00 בבוקר, המועד שבו נפתח רשמית לעבודה. לדבריהם, מי שנמצא באתר לפני זמן זה עושה זאת על אחריותו. עם זאת, פועלים נוספים עבדו באתר הבנייה באותו הזמן, וקיים ספק אם הפועל עבד על דעת עצמו בעת שנהרג ב-06:53. לאחר מכן עוכבו וזומנו לחקירה 10 עדים וחשודים.

זהו ההרוג השישי השנה באתרי בנייה שבבעלות החברות של רמי שבירו. ארבעת ההרוגים האחרונים היו בקריסת מנוף באתר בנייה ביבנה במאי האחרון. מהחברה נמסר אתמול: "מדובר בפועל זר של חברה סינית שאושרה לעבודה מטעם המדינה. הפועל נכנס לאתר ללא כל אישור ועל דעתו, בזמן שהאתר היה סגור מכל פעילות. האתר, נפתח בשעה 7:00, והתאונה ארעה טרם פתיחתו".