יעקב ליצמן, בני גנץ ויאיר לפיד
צילום: יונתן זינדל וגילי יערי, פלאש 90

ליצמן: "כנראה שלפיד הוא מחלה מדבקת שהדביקה גם את גנץ"

יו"ר יהדות התורה תקף בחריפות את ראשי כחול לבן, ובריאיון לכאן רשת ב אמר: "אנחנו בכל מערכת הבחירות לא תקפנו את גנץ. אתמול הוא שינה את כללי המשחק". גנץ על החרדים: "הם מיעוט"
ירון דקל ועמית סגל
05 בספטמבר 2019
09:53

סגן שר הבריאות ויו"ר מיהדות התורה יעקב ליצמן תקף הבוקר (חמישי) בחריפות את ראשי כחול לבן - בני גנץ ויאיר לפיד. בריאיון לירון דקל ועמית סגל בכאן רשת ב אמר ליצמן: "כנראה שלפיד הוא מחלה מדבקת שהדביקה גם את גנץ". עוד אמר ליצמן על לפיד: "מי שיש לו שנאה נגד הדת, אני מאמין שיש לו אנטישמיות. אני לא חוזר בי".

האזינו לריאיון עם יעקב ליצמן בכאן רשת ב

יו"ר יהדות התורה הוסיף: "גנץ מתרץ למה אתמול הוא אמר 'ממשלה חילונית'. עכשיו הוא חוזר בו. הוא נבהל כנראה מההתקפות עליו, ועכשיו הוא מנסה לעצור את הגל. אנחנו בכל מערכת הבחירות לא תקפנו אותו, את לפיד כן. אתמול הוא שינה את כללי המשחק.

"אנחנו אמרנו שאנחנו לא נלך עם גנץ, אם לפיד בפנים. ואמרנו במפורש שאם נתניהו ייקח את גנץ בלי לפיד אנחנו נלך אתו. עם כל הכבוד, גנץ תייר חדש, הוא בא לשכונה, אנחנו עם נתניהו. נתניהו קיים את מה שהוא הבטיח לנו, לכן אין לנו סיבה להחליף אותו".

יאיר לפיד צייץ בתגובהל לדברי ליצמן: "הציבור הישראלי לא יכנע לפילוג ולהסתה של ליצמן והעסקנים החרדים. אין להם מונופול על היהדות והם לא יטיפו לנו על אנטישמיות. ליצמן חושב שיותר ממיליון מצביעי כחול לבן הם 'מחלה' - התשובה תהיה בקלפי".

בחירות 2019 – בואו להכיר את המפלגות, המועמדים וכמה עובדות שלא ידעתם

קודם לכן התראיין גנץ לכאן רשת ב, והתייחס לאמירותיו על הקמת ממשלה חילונית. "אנחנו הולכים מהמרכז לצדדים, אין מה לדבר על בל"ד, וגם לא אנשים קיצונים כמו סמוטריץ' - ההליכה שלו לקווים גזעניים לא מקובלת עלי כיהודי", אמר יו"ר כחול לבן. "הגיע הזמן שניתן לרוב להיות רוב. יש להם (החרדים) שתי מפלגות מכובדות, אבל הם מיעוט.

"מה שאנחנו מבינים, זה שאנחנו צריכים לשרת את מדינת ישראל, להציל את מדינת ישראל. כל האינטרסים הלאומיים היום מוכפפים לאינטרסים של אדם חדש - בנימין מטודלה נתניהו, שמטייל בעולם ועושה סיבוב מדינאות בשביל לסדר עצמו לקלפי. כל הדברים האלה חייבים להיפסק".

האזינו לריאיון עם בני גנץ בכאן רשת ב

על כך שמבקר המדינה מתניהו אנגלמן אישר לראש הממשלה לקבל הלוואה למימון הוצאותיו המשפטיות, אמר גנץ: "זה אירוע חמור מאוד, גם אם הוא חוקי זה מריח לא טוב. קבע בית המשפט שאם נתניהו רוצה לקבל הלוואה, היא צריכה להיות בתנאי שוק, ובתנאי שוק יש בנקים. יותר מזה אתה יודע מה צריך לעשות - ראש ממששלה שמעניק דוגמה אישית צריך לפנות ליועץ המשפטי, לפנות למשרד המשפטים, לקבל את הסנגוריה הציבורית. אם זה נושאים פליליים- אנא שיסתדר לבד".