תקיפה של צה"ל בלבנון

נשיא לבנון הזהיר: ישראל תישא בתוצאות כל התקפה

על רקע האיומים של ישראל להמשיך ולפעול נגד פרויקט דיוק הטילים של חיזבאללה, מישל עאון המשיך לעמוד לצד ארגון הטרור: "התקפה נגד ריבונותה של לבנון תתקל בהגנה עצמית לגיטימית"
משה ברקוביץ'
06 בספטמבר 2019
14:17

על רקע האיומים של ישראל להמשיך ולפעול נגד פרויקט דיוק הטילים של חיזבאללה, הזהיר היום (שישי) נשיא לבנון מישל עאון כי "ישראל תישא בתוצאות" של התקפה על לבנון. בפגישה עם שליח האו"ם ללבנון יאן קוביץ הוסיף הנשיא, שממשיך לעמוד לצד ארגון הטרור, כי "התקפה נגד ריבונותה של לבנון תתקל בהגנה עצמית לגיטימית".

חילופי האש בצפון: חלקיק השנייה שמנע הסלמה משמעותית

ביום שלישי חשף צה"ל מידע מודיעיני המצביע על מפעל חדש לדיוק טילים בשטח לבנון, סמוך לעיירה נבי שית שליד הגבול עם סוריה. המפעל הוקם לפני שש שנים כאתר לייצור אמצעי לחימה, אך בחודשיים האחרונים מזהים בצה"ל פס ייצור במקום שמטרתו הסבת רקטות לטילים מדויקים. כמו כן למקום הועבר ציוד רגיש בפיקוח והדרכה איראנית.

המפעל כולל מתחמים לייצור מנועים וראשי קרב, במטרה לייצר טילים בעלי יכולת של פגיעה בדיוק של עשרה מטרים. מדובר באיום שאותו ישראל מגדירה אסטרטגי, ורק לאחרונה הורה ראש הממשלה להעלותו בסדרי העדיפויות אף מעל ההתבססות האיראנית.

בצה"ל אומרים שבחיזבאללה רואים חשיבות עליונה למיזם ובעקבות כך, בימים האחרונים עוסקים הפעילים בפינוי ציוד ייחודי ויקר מהמתחם, מחשש שישראל תתקוף גם אותו. זאת בעקבות המתיחות בצפון לאחר שלפני כעשרה ימים הותקף בביירות רכיב קריטי לדיוק טילים, בתקיפה המיוחסת לישראל לפי מקורות זרים.


ביום שני פרסם חיזבאללה תיעוד של שיגור טילי הקורנט לעבר הרכב הצבאי באזור אביבים ביום ראשון האחרון. מהתיעוד נראה שהטילים החטיאו במטרים ספורים בלבד, ובצה"ל מתחקרים מדוע נסע הרכב על הציר, בניגוד להוראות הפיקוד. בצילום הזה נראה הרכב כשהוא חומק מטילי הנ"ט, ללא שום פגיעה משמעותית.