כוחות הביטחון בזירת הפיגוע בכפר עזון השבת
צילום: נאסר אישתייה, פלאש 90

הרופא שעצר את המחבל: "לא יכולתי לראות מישהו שעומד למות"

"הוא היה יכול להרוג": ד"ר אמין מנסור, רופא השיניים מעזון שעצר את המחבל הדוקר בפתח מרפאתו, משחזר
נורית יוחנן
08 בספטמבר 2019
09:17

ד"ר אמין מנסור, רופא השיניים מעזון שמנע אתמול (שבת) פיגוע גדול יותר בכפר הפלסטיני שבשומרון, אמר הבוקר לכאן חדשות כי "גם הנדקר וגם הדוקר הם קורבנות". לטענתו, "הדוקר הוא ילד בן 15, טיפש, הוא יודע יותר טוב מזה". ד"ר מנסור הדגיש כי הוא לא מתרגש מהביקורת שנכתבה אודותיו ברשתות החברתיות הפלסטיניות אחרי שעצר את המחבל שדקר נער בן 17 ואת אביו בן ה-60 ופצע אותם באורח בינוני וקל. "אני לא מודאג ממה שאומרים, אני פועל מאנושיות, לא יכולתי להסתכל ולראות מישהו שעומד למות", אמר.

רופא השיניים שחזר את רגעי הדקירה שהתרחשה בפתח המרפאה שלו. "שמעתי צעקות וראיתי את הנער דוקר", סיפר. "לקחתי ממנו את הסכין והוא ברח, הוא דקר חמש פעמים ואם לא הייתי עוצר אותו, הוא היה יכול להרוג". מנסור הוסיף כי הוא מטפל בישראלים דוברי רוסית כבר שנים ארוכות, כיוון שהוא יודע את השפה ולדבריו זו הפעם הראשונה שאירוע כזה קורה.

האב והבן נכנסו לתוך עזון יחד עם אחיו של האב וסיפרו כי הותקפו בידי נער פלסטיני. הדוד שהתלווה אליהם אמר לכאן חדשות כי כאשר ירדו מרופא השיניים, שאל אותם הנער, כבן 15, אם הם יהודים. כשהבין שכן - דקר את השניים. מקורות פלסטינים דיווחו שהדוקר הסגיר את עצמו למנגנוני הביטחון הפלסטיניים, בעוד שאביו נעצר על ידי צה"ל. האב שוחרר אתמול מבית החולים, בעוד הבן עדיין מאושפז.


כוחות הביטחון בחיפוש אחר המחבל הדוקר בכפר עזון השבת. צילום: נאסר אישתייה, פלאש 90