ראובן ריבלין, בנימין נתניהו
צילום: נועם ריבקין פנטון, פלאש 90

ריבלין על מבקרי היועמ"ש: מתקפות חסרות אחריות

את הדברים אמר נשיא המדינה על רקע ישיבת הממשלה בה אושר חוק המצלמות
אוריה אלקיים
08 בספטמבר 2019
14:25

"אל לנו להטיל דופי בטובי משרתינו, העומדים על משמר הדמוקרטיה הישראלית, ומבטיחים ככל הניתן את טוהר הבחירות", כך אמר היום (ראשון) נשיא המדינה ראובן ריבלין בהתייחסו לביקורת המופנית כלפי היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט ויו"ר ועדת הבחירות השופט חנן מלצר. את הדברים אמר לאחר שקיבל לידיו את דו"ח נציבות שירות המדינה בנושא "גיוון וייצוג בשירות המדינה" לשנת 2018. בתוך כך הממשלה אישרה פה אחד את ההחלטה להציב מצלמות בקלפיות.

הירשמו לפוליטי-כאן, ערוץ הטלגרם של כאן חדשות לבחירות - כל העדכונים והפרשנויות

בינתיים החוק מקודם על ידי הממשלה, זה לוח הזמנים המתוכנן: ועדה מיוחדת בראשות ח"כ מיקי זוהר צפויה לקדם את חוק המצלמות. מחר היא תוקם, תובא לאישור המליאה והחוק יובא לקריאה ראשונה. בשלישי הוועדה תדון בחוק ולאחר מכן בליכוד מקווים להביא אותו ברביעי להצבעה בקריאה שנייה ושלישית.

"אני מחזק את ידיהם של חברי ועדת הבחירות המרכזית ובראשם את ידיו של המשנה לנשיאת בית המשפט העליון, השופט חנן מלצר ואת ידיו של היועץ המשפטי לממשלה ד"ר אביחי מנדלבליט, מול המתקפות הפוליטיות נטולות הבסיס ואף חסרות האחריות, אותן הם חווים בימים אלה", אמר ריבלין. הוא הוסיף ״אני מבקש לדחות בשאט נפש את הניסיונות לערער את אמון הציבור בגופים אלה ובמקצועיות המובילה אותם בתהליך ההערכות לבחירות הקרובות״.

בתגובה לאישור חוק המצלמות אמר יו"ר מפלגת כחול לבן בני גנץ כי "מי שמערער על ההליך הדמוקרטי הבסיסי ביותר, לא ראוי להנהיג את המדינה". הוא הוסיף כי "נתניהו רוצה לפגוע בלגיטימציה של תוצאות הבחירות העתידיות, ומכין את הקרקע לכאוס ביום הבחירות ואחריהן". יו"ר העבודה-גשר, ח"כ עמיר פרץ, אמר בתגובה לאישור החוק "לא ניתן לביבי לחטוף את הבחירות. אם החוק יעבור בשלוש קריאות, נגיש עתירה לבג״צ".

כל התגובות במערכת הפוליטית על אישור חוק המצלמות בממשלה: