חפש
Languages
מלון ניר עציון

טענות לגזענות במלון ניר עציון: עובדת ממוצא אתיופי הורחקה מהאוכל

מ' התפטרה מעבודתה, לאחר שהתבקשה שלא להכין אוכל מול הלקוחות - לטענתה בשל ספק שמטילים ביהדותה. מהמלון נמסר בתגובה: "המלצרית התבקשה לעזוב את עמדת הפנקייק, מכיוון שזה נוגד את נוהלי הבטיחות"
אוריה אלקיים
08 בספטמבר 2019
22:27

מקרה נוסף של גזענות נגד יוצאי העדה האתיופית? מ', צעירה ממוצא אתיופי, התפטרה מעבודתה כמלצרית בבית המלון במושב ניר עציון, בטענה כי במלון דרשו ממנה לזוז מעמדת הכנת הפנקייק, וזאת מסיבות גזעניות. כך פורסם היום (ראשון) בחדשות הערב בכאן 11.

האירוע התרחש לפני כחודשיים, אז מלון ניר עציון היה מלא בעיקר באורחים מהמגזר החרדי. באחת מארוחות המלון מ' התבקשה על ידי המנהלת הישירה שלה להחליף עובדת אחרת בעמדת הפנקייק. מיד עם תחילת עבודתה, טוענת מ', פנתה אליה שוב המנהלת, הפעם בשם משגיח הכשרות במלון, וביקשה ממנה לזוז. לדבריה, מאוחר יותר נאמר לה שהתבקשה לזוז מהעמדה בגלל מוצאה האתיופי וכדי שלא יראו אותה מגישה אוכל לאורחים.

בשיחה עם כאן חדשות הכחיש משגיח הכשרות כי מדובר באירוע גזעני. הוא טוען כי עבודת הבישול היא תפקיד של עובדי המטבח ולא של המלצרים. מנגד, מ' -  בגיבוי עדויות נוספות - מספרת כי מלצרים ממוצאים אחרים שעמדו בעמדות הבישול לא התבקשו לזוז.

רבה של ניר עציון הרב רונן לוביץ, מהרבנים הליברלים בציונות הדתית ומי שאחראי על הכשרות במלון, אמר בשיחה עם כאן חדשות כי כל עובד אשר מבקש לעבוד במטבח - עובר אצלו בדיקת יהדות. בתשובה לשאלת כאן חדשות מדוע הסתפק רק בעדותו של המשגיח במסגרת בירור האירוע,  השיב מנכ"ל מלון ניר עציון יואל רז כי הוא לא מדבר עם כל עובדת במלון.

ממלון ניר עציון נמסר בתגובה: "בעמדות של הכנת האוכל אמורים להימצא טבחים ולא מלצרים, ואירעו רק מקרים אחדים שבהם נאלצנו לחרוג מכך באופן זמני ונקודתי. במקרה המדובר התבקשה המלצרית לעזוב את עמדת הפנקייק, כיוון שזה נוגד את נוהלי הבטיחות. המלון מקבל כל עובד לכל עבודה בלא כל אפליה שהיא".