הצבעה במליאה
צילום: רויטרס

חוק המצלמות: ישראל ביתנו טרם החליטה כיצד להצביע מחר

חברי כנסת מהקואליציה התבקשו שלא לעזוב את הכנסת בזמן הדיון מחר במליאה. בליכוד נסו להעביר את החוק ברוב של 61 כדי להקשות על הגשת עתירות לבג"ץ
יערה שפירא
08 בספטמבר 2019
22:36

לקראת ההליך המזורז שבו רוצים בליכוד לקדם את חוק המצלמות, לחברי כנסת מהקואליציה התבקשו היום (ראשון) שלא לעזוב את הכנסת בזמן הדיון שיתקיים במליאה. לליכוד חשוב לנסות להעביר את החוק ברוב של 61 תומכים כדי להקשות על הגשת עתירות נגדו בהמשך.


ההצעה שאושרה היום בישיבת הממשלה הצבעה תעלה מחר לדיון והצבעה בקריאה ראשונה במליאת הכנסת בשעה 13:00. חברי הכנסת של ישראל ביתנו עוד לא קיבלו הוראה אם להצביע בעד החוק. כמה מהם אמרו לכאן חדשות כי ישנן התנגדויות לחוק במפלגה ושמחר צפויים חברי הסיעה להפגש ולהחליט מהי עמדתם. עם זאת, אחרי הצהרתו של יו"ר המפלגה, אביגדור ליברמן, הבוקר שיתמוך בחוק - קשה להאמין שיישמעו בסיעה התנגדויות.
בינתיים, חבר הכנסת מיקי זוהר, אומר לכאן חדשות הערב שירצה לקדם יחד עם חוק המצלמות גם תיקון שידבר על חובת הצבעה בבחירות. תיקון ולפיו מי שלא יצביע, לא יהיה זכאי ליום חופש. על ההצעה דיב רבאחרונה גם ליברמן עצמו.

מנכ"לית ועדת הבחירות המרכזית, עורכת הדין אורלי עדס, התייחסה הערב לחוק המצלמות שאושר היום בממשלה ואמרה כי הליך הבחירות עלול להיפגע אם יעבור החוק בכנסת. "נסו לדמיין סיטואציה שבה תיאורטית יכולים להיות 32 נציגים עם מצלמות בקלפי. העיתוי זה נקודת המפתח. זאת סיטואציה בלתי אפשרית", אמרה עדס בריאיון לרן בנימיני ויגאל גואטה בתוכנית "כאן הערב" בכאן רשת ב.