חיילי הקומנדו חוגגים לנשיא, היום
צילום: מארק ניימן, לע"מ

הנשיא חוגג יום הולדת 80: חטיבת הקומנדו הפתיעה אותו בעוגה

ריבלין לחיילים: "איתכם אני מרגיש בטוח וצעיר. במסכת אבות כתוב 'בן שמונים לגבורה'. אבל אתם הגיבורים האמיתיים״
אוריה אלקים
09 בספטמבר 2019
16:21

נשיא המדינה ראובן ריבלין חוגג היום (שני) יום הולדת 80. במסגרת ביקור שקיים בחטיבת הקומנדו בבסיס בית ליד, זכה הנשיא להפתעת חגיגית מרגשת – עוגת יום הולדת וסרטון ברכה. ריבלין הודה על המחווה ואמר: "אין מרגש יותר מלחגוג 80 עם החטיבה הצעירה והנועזת ביותר בצה"ל. איתכם אני מרגיש בטוח וצעיר. במסכת אבות כתוב 'בן שמונים לגבורה'. אבל אתם, אתם הגיבורים האמיתיים״.


לאחר פגישה עם מפקדי החטיבה וסקירות מקיפות שקיבל על יכולותיה, נכנס הנשיא לשיחה עם חיילי החטיבה המיוחדת "עוז" - "אגוז", "מגלן" ו"דובדבן". כשהוא מלווה על ידי הרמטכ"ל, רב-אלוף אביב כוכבי, ומפקד פיקוד המרכז אלוף נדב פדן, והתקבל בשירת "היום יום הולדת".

הנשיא אמר כי הלוחמים הם אגרוף הברזל של צה"ל ושל מדינת ישראל - יד המחץ. "כל הכבוד לכם. אני אוהב אתכם!״, אמר הנשיא והוסיף: "אם נחמה יכלה לראות את זה, היא הייתה אומרת לעצמה שאם כל כך הרבה חיילים מברכים אותי אולי אני בחור לא רע".

בהתייחס למתיחות האחרונה בגבול עזה אמר הנשיא: "האתגרים שעומדים בפנינו היום, בחודשים האחרונים וביתר שאת בשבועות האחרונים, בזירה הצפונית ובזירה הדרומית, מתעצמים. אני יודע שלחטיבת הקומנדו יש חלק משמעותי בעשייה המבצעית של צה"ל בעת האחרונה. כך היה ואני בטוח שכך יהיה גם בעתיד".

החטיבה העניקה לנשיא אלבום כמתנת יום הולדת, ועליו הקדשה שכתב הרמטכ"ל כוכבי שהקריא ממנה: "אתה מקור השראה, המהווה דוגמא ומופת לכולנו. מאחל לך עוד שנים רבות של עשייה משמעותית, והנאה מפירות היצירה והמעשה שלך ושל אזרחי המדינה. גאוותך במדינה היא מקור לעוצמה וסמל".