נתניהו חושף אתרים סודיים לפיתוח נשק גרעיני באיראן
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

"אין גבול לציניות": ביקורות על חשיפת נתניהו

ח"כ יאיר גולן ויו"ר העבודה פרץ ביקרו את חשיפת האתרים הסודיים לפיתוח נשק גרעיני באיראן: "הצהרה כזאת של ביבי לא עושה רושם על אף אחד". מנגד, דחו ארדן ואמסלם את הטענות כי ראש הממשלה משתמש במידע מודיעיני לצרכים פוליטיים
מערכת כאן חדשות
10 בספטמבר 2019
10:25

חבר הכנסת יאיר גולן מהמחנה הדמוקרטי ביקר הבוקר (שלישי) בחריפות את חשיפת האתרים הסודיים לפיתוח נשק גרעיני באיראן. "אין גבול לציניות של נתניהו והליכוד, יצירת דרמה במקום שאין דרמה. הצהרה כזאת של ביבי לא עושה רושם על אף אחד", אמר גולן בריאיון לקלמן ליבסקינד ואסף ליברמן בתוכניתם בכאן רשת ב. מנגד, דחה השר לביטחון הפנים גלעד ארדן את הטענות כי ראש הממשלה בנימין נתניהו משתמש במידע מודיעיני לצרכים פוליטיים ואמר כי אלה טענות "מגוחכות" של כחול לבן.

האזינו לריאיון המלא עם יאיר גולן

האזינו לריאיון המלא עם גלעד ארדן

יו"ר העבודה־גשר עמיר פרץ הצטרף לגולן ואמר בריאיון לאריה גולן במשדר "הבוקר הזה" בכאן רשת ב כי הודעתו של נתניהו הייתה פעולה פוליטית מוחלטת. לדבריו, הדרג המדיני היה צריך להורות לראש אגף המודיעין בצה"ל למסור את ההודעה, וכך הדבר היה נשמע אמין הרבה יותר בקרב הציבור הישראלי, ובד בבד מעביר מסר של עוצמה בלתי־רגילה לקהילה הבינלאומית.

האזינו לריאיון המלא עם עמיר פרץ

השר ארדן ציין בריאיון בכאן רשת ב כי המערכה נגד איראן היא תודעתית. הוא הדגיש כי בעת שנשיא צרפת עמנואל מקרון עושה הכול, כלשונו, לתת הכשר לאיראן ולכונן קו אשראי בעבורה, יש חשיבות להראות את פרצופו האמיתי של המשטר בטהראן.

על האפשרות שנשיא ארצות־הברית דונלד טראמפ ייפגש עם מקבילו האיראני חסן רוחאני אמר ארדן כי "כשמדובר בפגישה שנועדה להפעיל לחץ מרבי כדי לשנות מקצה לקצה את 'הסכם הגרעין' - יש בכך גם עניין ישראלי". שר התקשורת דודי אמסלם האשים את נשיא צרפת, עמנואל מקרון, כי הוא מנסה לחלץ את האיראנים מהסנקציות הכלכליות ו"לכן צריך לספר גם לו עם מי יש לנו עסק".

האזינו לריאיון המלא עם דודי אמסלם

ראש הממשלה ושר הביטחון נתניהו חשף אמש אתרים סודיים נוספים בתוכנית הגרעין של איראן, אחד מהם לפיתוח נשק גרעיני. נתניהו ציין כי אחד מהאתרים הושמד על ידי האיראנים אחרי שנחשף. 

בהצהרה לתקשורת במשרד החוץ בירושלים הציג נתניהו תמונות לוויין של אתר לפיתוח נשק גרעיני באבדה, דרומית לעיר איספהאן, לפני ולאחר חשיפתו. לדבריו, "האיראנים השמידו את הראיות כי הם ידעו שעלינו עליהם. כל פעם הם מסתירים ואנחנו חושפים", אמר נתניהו והוסיף: "מה שיש לי להגיד לטהראן זה שישראל יודעת מה אתם עושים, איפה אתם עושים ונמשיך לחשוף את השקרים שלכם". בנוסף, קרא נתניהו לקהילה הבינלאומית להפעיל לחץ מקסימלי על איראן.

הצהרת נתניהו נמסרה על רקע הודעת הסוכנות הבינלאומית לאנרגיה אטומית (סבא"א) כי איראן מממשת את איומיה ומתקינה צנטריפוגות מתקדמות, בניגוד להסכם הגרעין שנחתם עמה. בהודעת הסוכנות נאמר שכמה מהצנטריפוגות הורכבו כבר ואחרות בתהליכי הרכבה.