נסראללה נואם בתחילת החודש
צילום מסך

נסראללה: צה"ל הפך לצבא הוליוודי של סרטי קולנוע

מזכ"ל חיזבאללה איים ואמר כי אין לארגון קווים אדומים במידה וישראל תתקוף שוב בלבנון. על ביום הפצועים לאחר ירי הנ"ט אמר: "צה"ל מוגבל ופחדן"
רועי קייס ומעיין אטלמן
10 בספטמבר 2019
12:01

"הצבא הבלתי מובס הפך לצבא שמבצע סרטי קולנוע הוליוודיים כי הוא הפך למוגבל ופחדן":  כך אמר היום (שלישי) מנהיג חיזבאללה, חסן נסראללה. הוא התייחס בדבריו להצבת הבובות על הגבול ותרגיל ההטעיה של פינוי הפצועים בעקבות ירי הנ"ט בשבוע שעבר: "בפעם הראשונה בתולדותיה ישראל הקימה רצועת ביטחון בעומק של חמישה קילומטרים ופינתה את כל מוצביה ואנשיה".

נסראללה התרברב כי לא הייתה מדינה אחת שלא התקשרה לבכירים הלבנונים לפני ואחרי התגובה של הארגון על הרג אנשיו בסוריה, והדבר מעיד על כך שלבנון חזקה. הוא הזהיר את הבכירים הלבנונים מכך שהמתווך האמריקני במשא ומתן על הגבול הימי והיבשתי עם לבנון לא ניטרלי ומשרת את האינטרסים הישראלים, ועל כן על לבנון לדבוק בעמדותיה באותו עניין.

על הנושא האיראני אמר כי מלחמה נגדה תהיה "סופה של ישראל ושל הנוכחות האמריקנית באזור", והוסיף כי הם לא יינטשו את מנהיגה העליון של איראן. עוד אמר כי אם ישראל שוב תתקוף בלבנון – ארגונו יגיב בהתאם כדי להגן עליה: "בשביל הכבוד של לבנון, אין לנו קווים אדומים". נסראללה ציין כי ארגונו הגיב על תקיפת הרחפנים של ישראל בדאחיה באמצעות הפלת הרחפן אתמול בדרום לבנון והבהיר כי ארגונו ביסס מחדש את המשוואה והלבנונים הדפו את הניסיון של ישראל לשנות את כללי המשחק שהתגבשו מאז 2006.