ניידת משטרה של דרום אפריקה
צילום: אי-פי

מתכנן טיולים בדרום אפריקה על אונס הישראלית: "מקרה חריג מאוד"

עמי בורג ציין כי ישנה כנופייה של ארבעה פושעים המשתייכים לקהילה השחורה במדינה, שמסתובבת באזור כבר כמה חודשים. קרובת משפחתה של הנאנסת: מצבה הנפשי "לא קל", היא זקוקה לטיפול פסיכולוגי
בחצי היום
10 בספטמבר 2019
13:48

נשיא לשכת התיירות והמסחר באזור בדרום אפריקה שבו אירע אונס התיירת הישראלית אמר היום (שלישי) בשיחה עם כאן חדשות כי מדובר באירוע יוצא דופן בחומרתו. "זה מעולם לא קרה באזורנו, זאת עיירה בטוחה וזה גרם לנו להלם", אמר. לדבריו, "הייתה לנו פגישה עם המשטרה והם התחייבו להקים צוות חקירה מיוחד. אנחנו הולכים גם לעשות חקירה פרטית משלנו כי אנחנו לוקחים את זה בצורה מאוד רצינית. אנחנו מאמינים שנוכל בכוחות משותפים לתפוס את הפושעים".

גם עמי בורג, מתכנן טיולים בדרום אפריקה, סיפר כי מדובר במקרה מאוד חריג "אפילו בסטנדרטים של דרום אפריקה". בריאיון לאסתי פרז בתוכנית "בחצי היום" בכאן רשת ב, ציין בורג כי ישנה כנופייה של ארבעה פושעים המשתייכים לקהילה השחורה במדינה, שמסתובבת באזור כבר כמה חודשים.

האזינו לריאיון המלא עם עמי בורג

"לרשויות קשה להתמודד עם הפשיעה הזאת. בדרך כלל זה קורה בין קהילות העוני של השחורים, אך צריך לשמור על כללים ברורים של ביטחון אישי כשמבקרים שם", הבהיר מתכנן הטיולים בריאיון.

קרובת משפחתה של הנאנסת ציינה בתוכנית כי הבחורה נמצאת במצב נפשי "לא קל" וכי היא זקוקה לטיפול פסיכולוגי. היא הוסיפה כי אין לנאנסת אמצעים כספיים על מנת לקבל טיפול וביקשה סיוע.

האונס אירע לפני שבוע וחצי. דווח כי התיירת עברה אונס קבוצתי במחוז מפומלנגה. שתי נשים שטיילו איתה נשדדו. על פי דיווח בתקשורת המקומית, באזור יש גל אלימות נגד נשים שמתבטא ברצח, בחטיפות ובהתקפות. בשבוע שעבר אמר נשיא דרום אפריקה, סיריל רמפוזה, כי מדובר במשבר לאומי.

באכנסיה בדרום אפריקה שבה אירע האונס אומרים כי המשטרה על פרטי המקרה אינם יכולים להוסיף פרטים, שכן הוא מצוי בחקירת משטרה, אך מודיעים כי שיפרו את אמצעי האבטחה לאחר שהחשודים פרצו את הגדר. כעת קיימת מערכת התרעה באכסנייה והמשטרה מסיירת בה בלילות.