יירוט, ארכיון
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

אזעקות בדרום, רקטות יורטו מעל אשדוד ואשקלון

מצה"ל נמסר כי זוהו שני שיגורים משטח רצועת עזה לישראל שיורטו על ידי כיפת ברזל • באשקלון נפתחו מקלטים עירוניים • משטרת ישראל ומד"א הודיעו על עיבוי כוחות והגברת כוננות בעקבות ירי הרקטות • מוקדם יותר היום פרצה שריפה מבלון תבערה באזור כיסופים
כתבי כאן חדשות
10 בספטמבר 2019
21:11

אזעקות נשמעו הערב (שלישי) באשקלון ואשדוד, מצה"ל נמסר כי זוהו שני שיגורים משטח רצועת עזה לישראל שיורטו על ידי כיפת ברזל. עיריית אשקלון פתחה את המקלטים העירוניים. אירוע פוליטי של הליכוד באשדוד בהשתתפות ראש הממשלה בנימין נתניהו נקטע בשל האזעקות. נתניהו, שהיה על הבמה בעת האזעקה קרא לנוכחים לצאת מהאולם.

מוקדם יותר היום פרצה שריפה באזור כיסופים מבלון תבערה שהופרח משטח עזה לישראל. משטרת ישראל ומד"א הודיעו על עיבוי כוחות והגברת כוננות בעקבות ירי הרקטות. 

הארגונים האחראים לירי ככל הנראה ידעו על נוכחות ראש הממשלה באזור. בתחילת השבוע המשלחת המצרית עזבה את הרצועה לאחר סבב שיחות בהן דרשה לשים קץ לירי הרקטות מהרצועה. בחמאס טענו בפני מתווכים שונים כי הסלפים הקיצונים יוצרים בעיות פנימיות ברצועה והם העומדים מאחורי הירי. 


ביום ראשון דווח בחדשות הערב כי המשלחת המצרית העבירה מסר לחמאס, לפיו ישראל מוכנה למתן הטבות לעזה אחרי הבחירות, וזאת בתמורה לשמירת השקט בדרום. לדברי מקורות פלסטינים, במסגרת ההקלות שישראל מוכנה להן, היא מבטיחה להגדיל את הייצוא מעזה, להסיר חסמים מעל ייבוא ולהגדיל את מרחב הדיג ברצועה. אחד מהגורמים הפלסטינים מסר לכאן חדשות כי על הפרק נמצאת גם הגדלת תנועת הסחורות בין מצרים לעזה דרך מסוף רפיח.

בהכנת הידיעה השתתפו: איציק זוארץ, אסף פוזיילוב, גל ברגר ורועי שרון