גבול רצועת עזה
צילום: הדס פרוש, פלאש 90

חיל האוויר תקף הלילה 15 יעדים ברצועת עזה

לאחר ירי הרקטות לאשדוד ואשקלון צה"ל תקף מטרות של חמאס, בהם מנהרת טרור. מוקדם יותר ג'יפ צבאי ירה אל עבר עמדת תצפית של הארגון. לא דווח על נפגעים
גל ברגר, סולימאן מסוודה ואיציק זוארץ
11 בספטמבר 2019
02:24
עודכן ב 03:24

חיל האוויר תקף הלילה (רביעי) ברחבי רצועת עזה בתגובה לירי הרקטות לאשדוד ואשקלון. מצה"ל נמסר שמטוסי קרב תקפו 15 יעדי טרור, בהם מנהרת טרור התקפית של חמאס. יעדים נוספים היו אתר צבאי לייצור אמצעי לחימה ומתחם הכוח הימי של הארגון. לא נמסר על נפגעים בצד הפלסטיני.


מוקדם יותר הלילה דווח על ג'יפ צה"לי שירה אל עבר מגדל תצפית של הארגון ממזרח למחנה הפליטים אל בוריג', שבמרכז הרצועה. לא דווח על נפגעים. 


חמאס מצידו, הודיע למתווך המצרי כי הוא אינו עומד מאחורי ירי הרקטות לעבר ישראל וכי הוא אינו מרוצה ממה שקרה. מקורות פלסטינים מסרו לכאן חדשות כי בארגון סבורים שהירי מנוגד לאינטרס הלאומי הפלסטיני, והוסיפו כי חמאס העביר מסר לישראל דרך המצרים ובו הזהיר אותה לבל תתקוף בעזה בתגובה לירי.

בעקבות הירי מעזה לעבר הדרום הערב והאזעקות שנשמעו באשקלון ובאשדוד, ראש הממשלה בנימין נתניהו נאלץ להפסיק נאום פוליטי שנשא באירוע של הליכוד באשדוד, ולהתפנות למרחב המוגן. נתניהו קרא לנוכחים באירוע להתפנות גם כן. כמה דקות לאחר שנשמעו האזעקות שב נתניהו לנאום. "אם חמאס יורה עלינו בשידור חי - הוא לא רוצה שאנחנו נהיה פה", אמר נתניהו בתגובה לאירועים.


אתמול, צה"ל אישר כי רחפן שלו נפל בדרום רצועת עזה. כלי תקשורת בעזה דיווחו כי פעילי חמאס הפילו רחפן צה"לי שחג באזור שממזרח לרפיח בדרום רצועת עזה. על פי הדיווחים, הפעילים הפרוסים לאורך הגבול עם ישראל ירו אל הרחפן, הביאו לנפילתו והשתלטו עליו.

ביום ראשון דווח בחדשות הערב כי המשלחת המצרית העבירה מסר לחמאס, לפיו ישראל מוכנה למתן הטבות לעזה אחרי הבחירות, וזאת בתמורה לשמירת השקט בדרום. לדברי מקורות פלסטיניים, במסגרת ההקלות שישראל מוכנה להן, היא מבטיחה להגדיל את הייצוא מעזה, להסיר חסמים מעל ייבוא ולהגדיל את מרחב הדיג ברצועה. אחד מהגורמים הפלסטיניים מסר לכאן חדשות כי על הפרק נמצאת גם הגדלת תנועת הסחורות בין מצרים לעזה דרך מסוף רפיח.