בנימין נתניהו
צילום: הדס פרוש, פלאש 90

מבחינת בנימין נתניהו העם באמת מטומטם

ההבטחה להחיל את הריבונות על בקעת הירדן היא בסך הכול ספין פוליטי. עוד זריית חול בעיני מי שמלך הליכוד מבקש לשתות את הקולות שלו. דעה
מרדכי גילת
11 בספטמבר 2019
10:58

רוב העם באמת מטומטם, חושב כנראה בנימין נתניהו, אחרת הוא לא היה מעז אתמול, בפעם השנייה תוך 48 שעות, לאחז את עיניו באמצעות "הצהרה דרמטית". אחרת הוא לא היה דורש מהחתומים על הצהרת הנאמנות המביכה, להגיע בחמש לפנות ערב לכפר המכביה, לתפוס מקום בשורה הראשונה, לחייך יפה למצלמות ולהריע לקוסם שכבר מזמן לא.

נתניהו דרש, נתן את ההוראה, משך בחוטים והם, השפוטים המכונים שרי ממשלה ישראל, אכן הגיעו בזה אחר זה לאירוע ההצהרה הדרמטית. הגיעו וקרנו מאושר כאילו אינם מבינים שהתחייבות ראש הממשלה להחיל את הריבונות הישראלית בבקעת הירדן מייד אחרי הבחירות - היא בסך הכול ספין פוליטי. עוד הבטחה שתישאר על הקרח, עוד זריית חול בעיני מי שמלך הליכוד מבקש לשתות את הקולות שלו. שום דבר מעבר לזה.   

זה נורא, אמרו ודאי לעצמם אנשי השורה הראשונה של נתניהו, אתה ממשיך להפוך אותנו לבדיחה. אתה יורק לנו ולציבור כולו בפנים. אבל איש מהם לא העז לפצות פה ולבקש ממנו להפסיק. איש מהשרים האלה, חסרי עמוד השדרה, לא העז  לקום, לצרוח, ולומר לנתניהו: אדוני ראש הממשלה, נמאסו הספינים שלך, נמאסו מצגי השווא, נמאסו השקרים. תפסיק להפוך אותנו לתיאטרון הבובות שלך. תפסיק להפוך אותנו ללהקת המעודדים והמעודדות שלך.

החבורה הזאת מעוררת הרחמים, המכונה מפלגת השלטון, שוב מעלה אתמול בתפקידה. היא שוב הסבירה לנו, בדרכה, מדוע הדמוקרטיה בישראל באמת בסכנה. מדוע נאשם סדרתי בעבירות שוחד, מרמה והפרת אמונים (כפוף לשימוע) –  מרשה לעצמו לרסק את שומרי הסף הראשיים. מדוע הוא מסרב להפנים  את משפט הנצח: לשקר אין רגליים.