חפש
Languages
תקיפה בעזה, ארכיון
צילום: אי-פי

דיווחים פלסטיניים: צה"ל תקף ברצועת עזה

מתיחות בדרום: מוקדם יותר היום שוגרו שלוש רקטות לשטח ישראל
איציק זוארץ ואסף פוזיילוב
11 בספטמבר 2019
19:05
עודכן ב 20:38

אזעקות נשמעו היום (רביעי) ביישובים בעוטף עזה ובאשקלון, אך זמן קצר לאחר מכן התברר שמדובר בהתרעות שווא. מאוחר יותר דיווחו כלי תקשורת פלסטיניים כי צה"ל תקף ברצועת עזה.

בשעה שתלמידים יוצאים מבית הספר, אזעקת צבע אדום הופעלה מוקדם יותר היום בקיבוץ יד מרדכי ובמושב נתיב העשרה. תושבים דיווחו על פיצוץ שנשמע באזור ומדובר צה"ל נמסר כי זוהו שלושה שיגורים משטח רצועת עזה לשטח ישראל. איש לא נפגע. 

מהמועצה האזורית חוף אשקלון נמסר כי אותרה נפילה בחצר בית באחד מיישובי המועצה ונזק קל נגרם לבית כתוצאה מחדירת רסיס. נפילה נוספת זוהתה בחממות של אחד מיישובי המועצה. חבלני משטרה הוזעקו למקום. טנק של צה"ל תקף בתגובה שתי עמדות צבאיות של ארגון הטרור חמאס בצפון רצועת עזה, אולם משרד הבריאות בעזה הודיע כי אין נפגעים כתוצאה מהירי.

הירי מגיע אחרי שני שיגורים שזוהו אמש מרצועת עזה לעבר אשקלון ואשדוד. הרקטות יורטו על ידי כיפת ברזל. האזעקה באשדוד קטעה את נאומו של ראש הממשלה בנימין נתניהו במהלך אירוע פוליטי של הליכוד שנערך בעיר. נתניהו, שהיה על הבמה בעת האזעקה, קרא לנוכחים לצאת מהאולם ואז הורד מהבמה למרחב מוגן. ההערכה היא כי הארגונים האחראים לירי ככל הנראה ידעו על נוכחות ראש הממשלה באזור.

בתחילת השבוע עזבה המשלחת המצרית את הרצועה לאחר סבב שיחות שבו דרשה לשים קץ לירי הרקטות ממנה. בחמאס טענו בפני מתווכים שונים כי הסלפים הקיצונים יוצרים בעיות פנימיות ברצועה והם העומדים מאחורי הירי.