טעות? בכירי קמפיין הליכוד עומדים מאחורי המסר
צילום מסך

טעות? בכירי קמפיין הליכוד עומדים מאחורי המסר הבעייתי

בעוד במפלגה טענו כי מדובר בטעות של עובד זוטר, מתברר כי דווקא בכירים בקמפיין עומדים מאחורי המסר לפיו "הערבים רוצים להשמיד את כולנו", מסר שנועד לפנות למצביעי הימין הקיצוני
מיכאל שמש
11 בספטמבר 2019
20:56

בכירים בקמפיין הליכוד הם אלה שעומדים מאחורי המסר השנוי במחלוקת, שפורסם בעמוד הפייסבוק של ראש הממשלה בנימין נתניהו. כך פורסם הערב (רביעי) לראשונה בחדשות הערב בכאן 11. מוקדם יותר פורסם מטעמו של נתניהו הצהרה הנוגעת לאמירה "הערבים רוצים להשמיד אותנו", בה נכתב כי עובד זוטר בקמפיין כתב את זה בטעות בהודעת צ'אט.


מדובר בחלק מקמפיין רחב יותר שנועד להביא את מצביעי הימין הקיצוני וכולל גם את הסיסמה החדשה של הליכוד: "ליכוד גדול ימנע ממשלת שמאל ערבים". ראש הממשלה אף יצא הערב פומבית לראשונה נגד איתמר בן גביר ולדבריו, קולות שיינתנו לעוצמה יהודית אלו קולות שיילכו לפח.

דובר הליכוד הכחיש את הדיווח ומסר כי ההודעה נכתבה לא על דעת ראש הממשלה ולא על דעת בכירי הקמפיין. לדבריו, האחראים לכך ננזפו.

הערב נראה שראש הממשלה נאבק לא רק על קולות הימין הקיצוני, אלא מכוון את מאמציו גם כלפי מצביעי ימינה. בשידור חי בעמוד הפייסבוק שלו הוא אמר כי "כדי שננצח צריכים לקרות שני דברים: שנהיה המפלגה הגדולה ביותר ברווח גדול, ולא להצביע למפלגה של סמוטריץ' ושקד. הם יקבלו אולי עוד שני מנדטים. אם אנחנו לא נקבל את שני המנדטים האלה, נתעורר לממשלה של לפיד לגנץ. אם אנשים ישארו בבית - יהרס לנו הבית".