חפש
Languages
רחובות מנהטן אחרי קריסת בנייני התאומים
צילום: אוריאל מלנוביצר

"חשבנו שמלחמת העולם השלישית נפתחה": זכרונות מ-11.9

אוריאל מלנוביצר היה בטיול אחרי צבא עם חברים בניו יורק כשהשמיים נפלו. בראיון בלעדי לשעה הבינלאומית הוא שיתף לראשונה בקטעי הווידאו שצילם באותו יום ובתחושות מרגעי האימה ברחובות: "זה היה נראה סוג של סוף העולם"
השעה הבינלאומית
11 בספטמבר 2019
21:47

ה-11 בספטמבר 2001 תפס את אוריאל מלנוביצר כשהיה בטיול אחרי צבא עם חברים בניו יורק. "לא כל כך הבנו מה קורה. לאט לאט התמונה החלה להתבהר", הוא סיפר היום (רביעי) על אותו בוקר בריאיון בלעדי לערן סיקורל בתוכנית "השעה הבינלאומית". "לחשוב על כל הדבר הזה קורס זה היה דבר בלתי נתפס. ירדנו לרחוב אחרי קריסת שני הבניינים והצטרפנו לצוות מתנדבים שהתגבש כעזרה לכוחות הביטחון שהיו מותשים מרוב עבודה".

מלנוביצר נשא עליו בטיול מצלמת וידאו של תיירים. "חמישה ימים לפני שזה קרה, צילמתי את הביקור שלנו במגדלי התאומים", אמר. גם כשירדו אל הרחוב באותו בוקר, הוא לקח איתו את המצלמה. "היינו 50-60 רחובות משם. הצילומים שצילמתי היו בדרך לגראונד זירו".

"ברגע שזה קורה אתה יודע שאתה נמצא באירוע היסטורי"

בקטע מתוך הווידאו שצילם, הוא נשמע מסביר: "כל המפקדות של כוחות החירום היו נמצאות בבנייני התאומים, אז הם נאלצים לפקד על כל הכוחות שלהם עכשיו מרכבים ניידים". ואז, נתפסה בעדשת מצלמתו קירסה של בניין נוסף. "הנפילה קרתה אחר הצוהריים. השריפה של מגדלי התאומים התיכה את היסודות של בניין מספר 7 וגרמה לו לקרוס. בגלל המקרה הזה, בסוף לא נתנו לצוותי המתנדבים להתקרב לאזור".

"זה לחלוטין אירוע טראומתי", הוא העיד. "במבט לאחור אחרי 18 שנה, זה משהו שאתה יודע מאותו הרגע שהוא קורה - שאתה נמצא באירוע היסטורי. באותו זמן אנחנו חשבנו שזה אירוע שפותח את מלחמת העולם השלישית. זה היה נראה סוג של סוף העולם".