חפש
Languages
תקיפה ברצועת עזה 08.09.19

צה"ל תקף מתחם צבאי של חמאס בצפון רצועת עזה

מדובר צה"ל נמסר כי התקיפה בוצעה בתגובה לירי הרקטות לעבר ישראל מוקדם יותר. אזעקות שווא נשמעו במועצה אזורית חוף אשקלון. אישה בת 76 נפצעה קל בקיבוץ זיקים, לאחר שנחבלה בעת שרצה לממ"ד
כתבי כאן חדשות
12 בספטמבר 2019
00:20
עודכן ב 00:46

כלי טיס של צה"ל תקפו הלילה (חמישי) כמה יעדי טרור במתח צבאי של חמאס, בצפון רצועת עזה, כך נמסר מדובר צה"ל. עוד נמסר כי התקיפה בוצעה בתגובה לירי הרקטות מעזה לשטח ישראל.


במקביל לתקיפת צה"ל ברצועה, אזעקות צבע אדום נשמעו הלילה בקיבוץ זיקים ובמושב מבקיעים, שבמועצה אזורית חוף אשקלון שבעוטף עזה. בצה"ל הבהירו כי מדובר באזעקות שווא, וכי בזיקים בוצע ניסיון יירוט שלא לצורך. אישה בת 77 נפצעה קל בזיקים, לאחר שנחבלה בעת שרצה לממ"ד. היא פונתה לבית החולים ברזילי באשקלון.

שלושה שיגורים זוהו אתמול מעזה לשטח ישראל. אזעקת צבע אדום נשמעה בקיבוץ יד מרדכי ובמושב נתיב העשרה. לא דווח על נפגעים. מהמועצה האזורית חוף אשקלון נמסר כי אותרה נפילה בחצר בית באחד מיישובי המועצה ונזק קל נגרם לבית כתוצאה מחדירת רסיס. נפילה נוספת זוהתה בחממות של אחד מיישובי המועצה. חבלני משטרה הוזעקו למקום.

אמש פורסם בחדשות הערב בכאן 11 כי הרקע לשיגורים האחרונים הוא - הצטמצמות היכולת של חמאס לרסן את הג'יהאד האסלאמי. בחודשים האחרונים יש יותר פיגועים של הג'יהאד על הגדר ויותר שיגורים מצדם לעבר ישראל, דבר שמצביע על פחות ריסון של חמאס, כתוצאה מלחצים פנימיים בתוך הרצועה.