שאול אלוביץ'
צילום: פלאש 90

עו"ד של איריס אלוביץ': המכתב של היועמ"ש - התחמקות מאחריות

מיכל עוזר-רוזן התייחס לטענות בדבר לחץ על עדי מדינה ולתשובה של מנדלבליט כי אין בהן שחר. עורכת הדין: "הפעלת לחץ בחקירות מביאה לאי-אמירת אמת"
תמר אלמוג ומרדכי גילת
12 בספטמבר 2019
11:46

עורכת הדין מיכל עוזר-רוזן, פרקליטתה של איריס אלוביץ', החשודה בתיק 4000 (תיק בזק), התייחסה הבוקר (חמישי) לשימוע למרשתה ולבעלה שאול אלוביץ', מהדמויות הבולטות בתיק ולטענות בדבר לחץ על עדי מדינה. "היועץ המשפטי לממשלה אמר – 'לא שלחנו את אור אלוביץ' לשכנע את אביו להגיד לשוטרים את מה שהם רוצים לשמוע. המשטרה שלחה אותו", אמרה עורכת הדין.

האזינו לריאיון המלא עם עורכת הדין מיכל עוזר-רוזן

לדבריה, מכתבו של היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט, לפיו אין שחר לטענות, זו התנערות מאחריות. "אין קשר בין הפעלת לחץ בחדרי חקירות לבין גילוי האמת. הרעיון הזה אינו נכון והוא שייך לתפיסות של חדרי עינויים", הבהירה עוזר-רוזן וציינה כי הפעלת לחץ מביאה לאי-אמירת האמת.

לפני כשבוע וחצי פרסם פרשננו מרדכי גילת את עדותו של מנכ"ל וואלה אילן ישועה – זרועו הארוכה של בעל השליטה באתר שאול אלוביץ', שרצה להשפיע על תכני האתר. אלוביץ' שלט גם בקבוצת בזק. על פי העדות, אלוביץ' דרש מישועה להכפיש עיתונאי שביקר את ראש הממשלה בנימין נתניהו.

בתחילת ספטמבר הודיעה הפרקליטות כי היא שוקלת להגיש כתב אישום, כפוף לשימוע, נגד אלוביץ', ונגד שורת בכירים נוספים. מדובר בפרשה שהחלה ברשות לניירות ערך וממנה צמחה פרשת 4000, שהיא נפרדת.

אלוביץ' ונושאי משרה בכירים נוספים בקבוצה ובחברת Yes בתקופה הרלוונטית, בהם אור אלוביץ', עמיקם שורר, לינור יוכלמן, ומנכ"ל Yes רון איילון, התבשרו על כתב האישום המתוכנן בחשד לעבירות של קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, מרמה והפרת אמונים בתאגיד, ועבירות דיווח לפי חוק ניירות ערך. הודעה דומה נמסרה גם לכמה חברות בקבוצת "יורוקום" שהייתה בשליטתו של אלוביץ' בעת החשדות.