אריה דרעי
צילום: פלאש 90

דרעי: "צה"ל יכול לכבוש את הרצועה, אבל מי ינהל אותה אחר כך?"

יו"ר ש"ס אמר בריאיון לכאן רשת ב: "צריך לדעת למה נכנסים ומה התועלת". הוא הבהיר שהוא לא רוצה מדינת הלכה ותקף: "גנץ הצטרף למסע ההסתה הנוראי של ליברמן ולפיד"
כאן הערב
12 בספטמבר 2019
18:35

יו"ר ש"ס אריה דרעי התייחס היום (חמישי) למתיחות בדרום ואמר לכאן רשת ב שאין פתרונות קסם לרצועת עזה. בריאיון לרן בנימיני ויגאל גואטה בתוכנית כאן הערב הסביר דרעי: "בינינו, הצבא החזק שלנו יכול לכבוש את הרצועה, אבל מי ינהל אותה אחר כך? צריך לדעת על כל דבר למה נכנסים ומה התועלת, איך אני שומר על החיים של החיילים שלא ייכנסו לשם סתם ללא תועלת.

"אין פתרון מדיני בעזה. הלוואי והיה. אנחנו מתחננים לכל העולם וגם למצרים - והם לא רוצים. אנחנו גם מבינים למה. יש שם אנשים שטרור זה המקצוע היחיד שהם יודעים לעשות. אני מרחם על האוכלוסייה שם", הוסיף שר הפנים. 

בדבריו תקף את גנץ וליברמן ואמר שהוא לא מעוניין במדינת הלכה: "גנץ הצטרף למסע ההסתה הנוראי של ליברמן ולפיד ושם שלטים בכל הארץ שקוראים למדינה חילונית. - מה זה חילונית? אני יודע מה זה מדינה יהודית, מסורתית. עם ישראל הביא את המתנה הכי גדולה לעולם - שגם עבדים צריכים לנוח יום אחד בשבוע. אנחנו, בגלל יצר שופינג והתנערות מערכים - הולכים להפוך את יום השבת ליום רגיל".

בדבריו הביע דרעי דאגה מהבחירות בשבוע הבא ואמר: "נתניהו לא השאיר חנות של טשולנט שהוא לא אכל בה בבני ברק. אין עם זה בעיה, אבל אני חרד מאוד ממה שיקרה בשבוע הבא. פעם היינו גם 17 ו-11 מנדטים. אני רוצה להחזיר את הקולות האלה מהליכוד וכחלון".