חפש
Languages
האפמן בצאתה מבית המשפט במסצ'וסטס, הלילה
צילום: אי-פי

פרשת שוחד האוניברסיטאות: השחקנית פליסיטי האפמן תשלח לכלא

בית המשפט במסצ'וסטס גזר על השחקנית זוכת פרס האמי 14 ימי מאסר בפועל, נוסף לקנס של 30 אלף דולר. בפרשה מעורבים יותר מ-40 הורים והיקפה מוערך בכ-25 מיליון דולר. האפמן הודתה כי שילמה 15 אלף דולר לאדם שיתחזה לבתה ויבצע במקומה בחינות קבלה לאוניברסיטה
מערכת כאן חדשות
14 בספטמבר 2019
04:20

מהמסך הקטן אל בית הסוהר: השחקנית האמריקנית פליסיטי האפמן נידונה הלילה (שבת) ל-14 ימי מאסר בפועל. זאת בעקבות מעורבותה בפרשת שוחד הקבלה לאוניברסיטאות שהעסיקה את האמריקנים בחודשים האחרונים. בית המשפט במסצ'וסטס גזר עליה בנוסף 250 שעות עבודות שירות וקנס של 30 אלף דולר.

בחודש מרץ האחרון חשפה הבולשת הפדרלית, ה-FBI, את פרשת ההונאה שהיקפה מוערך בכ-25 מיליון דולר. במרכז הפרשה עמדו יותר מ-40 הורים ממעמד כלכלי גבוה שנחשדו בתשלום שוחד תמורת קבלת ילדיהם לאוניברסיטאות יוקרה. בין הנאשמים בפרשה בלטו שמותיהן של האפמן ושל השחקנית האמריקנית לורי לוקלין ("צער גידול בנות").

האפמן הואשמה כי שילמה 15 אלף דולר לאדם שיתחזה לבתה ויבצע במקומה את בחינות הקבלה לאוניברסיטה.  בחודש אפריל האחרון הודתה באישומים נגדה. לפני הקראת גזר הדין, ביקשה האפמן להתנצל בפני בתה שלדבריה לא הייתה מודעת למעשיה של אמה.

פליסיטי האפמן, בת 56, גילמה במשך שמונה עונות את דמותה של לינט סקאבו בסדרת הדרמה הקומית "עקרות בית נואשות". על תפקידה הוענק לה בשנת 2005 פרס האמי לשחקנית הטובה ביותר. בשנת 2006 הייתה מועמדת לפרס האוסקר לשחקנית הטובה ביותר על תפקידה בסרט "טראנסאמריקה". בעלה של האפמן הוא השחקן ויליאם ה. מייסי ("פארגו", "חסרי בושה").