נתניהו ומלצר
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

החשד לזיופים בבחירות: רה"מ דורש להיפגש עם יו"ר ועדת הבחירות המרכזית

נתניהו פנה למלצר לאחר שתחקיר חשף כי המשטרה פנתה רק לשני חברי ועדת קלפי, מתוך 82, שדיווחו על זיופים בבחירות האחרונות
יואב קרקובסקי
14 בספטמבר 2019
11:59

ראש הממשלה בנימין נתניהו ביקש לכנס בצאת השבת דיון חירום בוועדת הבחירות המרכזית עם היושב ראש, השופט חנן מלצר, כדי להבטיח שלא תהיה ביום שלישי מה שבליכוד מכנים "גניבת בחירות נוספת". בליכוד טוענים כי יש לכנס את הוועדה בשל ממצאים חמורים שעלו בתחקיר של העיתונאי קלמן ליבסקינד בסוף השבוע, בעניין בדיקת התלונות על זיופים בבחירות. התחקיר המלא יפורסם הערב.

לדברי הליכוד, התחקיר חושף שהמשטרה פנתה רק לשניים מ-82 חברי ועדות קלפי, שדיווחו על זיופים בבחירות הקודמות, "שבזכותם עברה בל״ד את אחוז החסימה והליכוד איבד שני מנדטים". בליכוד אומרים עוד כי לו היו תלונות המפלגה נבדקות בזמן, לא הייתה ישראל נמצאת כעת בסבוב בחירות חדש. 

מהמחנה הדמוקרטי נמסר: "נאשם בכפוף לשימוע בעבירות של שוחד, מרמה והפרת אמונים, מנסה ליצור מראית עין של גניבת בחירות. הליכוד הם החשודים העיקריים בניסיונות זיוף בבחירות לפני ארבעה חודשים. בריוני כהנא ונתניהו מאיימים לחבל באלימות בבחירות". 

אתמול דווח ב"השבוע" בכאן 11 כי כאלף מצלמות הגיעו מחו"ל עבור ועדת הבחירות המרכזית, במסגרת הניסיון להילחם בזיופים. המצלמות האלה יתווספו לאלף מצלמות של המשטרה ו-800 מצלמות שכבר נמצאות בידי הוועדה. על רקע החשש מהזיופים, פרשננו מרדכי גילת פרסם כי לאחר שהתבקשו להצהיר שהם לא שייכים פוליטית לאף גורם, עשרות מפקחים ויתרו על תפקידם.