חאמזה בן לאדן- 2017
צילום: אי-פי

טראמפ אישר: בנו של אוסמה בן לאדן, חאמזה, נהרג בפעולה של ארה"ב

מי שנחשב ליורשו של מנהגי אל קאעידה חוסל בפעולה של היחידה ללוחמה בטרור האמריקנית באזור הסמוך לגבול אפגניסטן-פקיסטן. על מותו של בן לאדן דווח לפני כחודש וחצי
גיא בריצמן ונתן גוטמן
14 בספטמבר 2019
16:40

נשיא ארצות הברית, דונאלד טראמפ, אישר היום (שבת) כי חאמזה בין לאדן, בנו של מנהיג ארגון אל קאעידה לשעבר, אוסמה בן לאדן, נהרג בפעולה של היחידה ללוחמה בטרור האמריקנית. חאמזה נחשב ליורש עתידי של אביו שחוסל בפקיסטן בפעולה של יחידת העילית אריות הים של הצי האמריקני.

בהודעת הבית הלבן היום נכתב כי מותו של בן לאדן הבן לא רק שמנע את מיומנויות ההנהגה של ארגון אל קאעידה ואת המשך ההקשר הסמלי לאביו, אלא גם החליש את יכולות הפעולה של הארגון. "חאמזה בן לאדן היה אחראי לתכנון וניהול כמה קבוצות טרור", נכתב בהודעה.

לפני כחודש וחצי דיווח ערוץ MSNBC בארצות הברית על כך שחאמזה, בן ה-30, נמצא מת. הדיווח נסמך על גורמי מודיעין אמריקנים. מהדיווחים לא היה ברור מתי, כיצד או היכן מת בן לאדן. 

בראש ארגון הטרור אל קאעידה עומד איימן אל זווהארי, אולם חמזה בן לאדן נחשב לכריזמטי ונראה בעיני רבים כמי שעשוי להנהיג את ארגון הטרור בעתיד. אזרחותו הסעודית של בן לאדן הבן, שהיה מבוקש בידי ארצות הברית, נשללה בחודשים האחרונים.