כתובת נאצה האיחוד האירופי, ספטמבר 2019
צילום מסך

שפי פז חשודה שריססה כתובת נאצה על בניין שגרירות האיחוד האירופי

הפעילה והאם השכולה מירב חג'אג' ריססו בלובי הבניין "כסף גרמני הורג יהודים". מהאיחוד האירופי נמסר: "המתקפה מצערת ויש לגנותה. נמשיך לעשות את עבודתינו". השתיים נחקרו ושוחררו אחרי כמה שעות
דניאל אלעזר, רום ליאור ונופר משה
15 בספטמבר 2019
21:19
עודכן ב 04:01

הפעילה החברתית שפי פז והאם השכולה מירב חג'אג' חשודות כי ריססו היום (ראשון) כתובות נאצה בלובי השגרירות של האיחוד האירופי ברמת גן. ״כסף גרמני הורג יהודים", נכתב באנגלית. פז עוכבה לחקירה בתחנת המשטרה ברמת גן למשך כמה שעות ושוחררה בערבות והרחקה של 15 ימים ממשרדי האיחוד האירופי. היא חשודה בהשחתת פני מקרקעין, היזק לרכוש וקשירת קשר לביצוע עבירה. חג'אג, שאיבדה את בתה שיר בפיגוע בארמון הנציב בירושלים, נחקרה גם היא ולבסוף שוחררה.


לטענת חג'אג' השתיים ביקשו למחות נגד "מימון הגנה של מחבלים" על ידי האיחוד האירופי. השתיים הגיעו באופן עצמאי לתחנת המשטרה בתל אביב כדי להיחקר. פז אמרה בתגובה לריסוס כתובת הנאצה: "המטרה היא להגיד לאיחוד האירופי שיסלק את הידיים שלו מישראל ושיפסיק לתמוך בכל מה שהוא נגד העם היהודי. מירב איבדה את הבת שלה בגלל שהאיחוד האירופי תורם למחבלים והופך רצח יהודים לדבר משתלם מבחינה פיננסית".


תגובת האיחוד האירופי: "אירוע זה שמטרתו להפחיד את האיחוד האירופי ואנשיו הוא מצער ויש לגנותו. אנו נמצאים בקשר עם גורמי אכיפת החוק ועם משרד החוץ לצורך המעקב הדרוש". דוברת שרת החוץ של האיחוד האירופי אמרה כי באיחוד "מצפים לחקירה מהירה בעניין תקרית הוונדליזם במשרדי האיחוד".

שר החוץ ישראל כ"ץ על השחתת המבנה של האיחוד האירופי: "אנו מזועזעים ומגנים בחריפות את המקרה. ישראל מחוייבת לשמור על ביטחון הנציגות הדיפלומטיות בשטחה. אנו מצפים לסיום מהיר של החקירה שבסופה ימוצה הדין עם המשחיתים".