מנהיגי ארה"ב ואיראן
צילום: אי-פי

באיראן מבהירים: לא תתקיים פגישת טראמפ-רוחאני בעצרת האו"ם

איראן על תקיפת מתקני הנפט בסעודיה: האשמות שאנחנו מעורבים חסרות בסיס • גורם אמריקני טען כי המתקפה נגד אתרי הנפט בסעודיה בוצעה באמצעות 20 כטב"מים ויותר מ-12 טילי שיוט ששוגרו מאיראן
איתמר מרגלית
16 בספטמבר 2019
09:24

תקיפת מתקני הנפט בסעודיה: דובר משלחת החוץ האיראנית, עבאס מוסאווי, אמר היום (שני) כי לא תיערך פגישה בין הנשיא חסן רוחאני ומקבילו האמריקני דונלד טראמפ בשולי העצרת הכללית של האו"ם בהמשך החודש.

במקביל, בטהרן טוענים כי ההאשמות על מעורבות איראן בתקיפת מתקני חברת "ארמקו" בסעודיה "אינן מתקבלות על הדעת וחסרות בסיס". זאת לאחר שגורם אמריקני טען כי המתקפה נגד אתרי הנפט בוצעה באמצעות 20 כטב"מים ויותר מ-12 טילי שיוט ששוגרו מאיראן.

בתוך כך, דובר הקרמלין דימיטרי פסקוב אמר בתגובה למחסור אפשרי בנפט כי קודם יש לראות מה יקרה בסעודיה בטרם נוקטים כל החלטה שהיא בעניין ייצור הנפט הרוסי. מוקדם יותר הלילה צייץ נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ כי יש לארצות הברית סיבה להאמין שהיא יודעת מי אחראי להתקפות על מתקני הנפט בסעודיה. לדבריו, "אנו מחכים לשמוע מסעודיה ולדעת באיזה תנאים נמשיך". בה בעת מחירי הנפט זינקו ב-18% בעקבות התקיפה. 

אתמול פורסם בכאן חדשות שבישראל סבורים שהמתקפה המיוחסת לאיראן נגד שני המפעלים של חברת הנפט טרפה את הקלפים מחדש בנוגע למשא ומתן של ארצות הברית עם איראן. גורם ישראלי בכיר אמר לכאן חדשות: כלל לא ברור אם פגישת טראמפ ורוחאני תתקיים - ומתי.