זיו חג'בי וקים לבנגרונד יחזקאל
צילום: באדיבות המשפחות

הוחמר עונשו של אח המחבל שביצע את הפיגוע באזור התעשייה ברקן

תחילה נגזרה על אמג'ד נעאלווה שנת מאסר בפועל - בית המשפט הצבאי לערעורים הכפיל את העונש. הוא ירצה שנתיים מאסר בפועל וקנס בגובה 70 אלף שקלים
כרמל דנגור
16 בספטמבר 2019
09:39

בית המשפט הצבאי לערעורים החמיר אתמול (ראשןו) את עונשו של אמג'ד נעאלווה, אחיו של המחבל שביצע את הפיגוע באזור התעשייה ברקן, לפני כשנה, ורצח את קים לבנגרונד יחזקאל וזיו חג'בי. תחילה נגזרה על האח שנת מאסר בפועל, אך התביעה הצבאית ערערה ועונשו הוכפל - שנתיים מאסר בפועל וקנס בגובה 70 אלף שקלים.


נעאלווה הורשע באי מניעת עבירה של החזקת נשק, ובשיבוש החקירה - משום שהורה לאשתו להסתיר את המחשב והמצלמות בבית המשפחה במהלך המצוד אחר אחיו. בית הדין הצבאי הרשיע גם את אימו של המחבל, וופאא נעאלווה, באי מניעת פשע.

המחבל אשרף נעאלווה חוסל ב-13 בדצמבר 2018 אחרי מרדף שנמשך יותר מחודשיים. הוא הסתתר במבנה במחנה הפליטים עסכר שליד שכם, ונהרג בקרב יריות עם לוחמי הימ"מ שניסו לעצור אותו. נעאלווה היה חמוש ברובה מסוג קרלו, ככל הנראה אותו רובה ששימש אותו לביצוע הפיגוע. במערכת הביטחון העריכו שנעאלווה התכוון לבצע פיגוע נוסף

בפיגוע, שבוצע לפני כשנה בתוך מפעל באזור התעשייה ברקן בשומרון, נרצחו זיו חג'בי וקים יחזקאל-לבנגרונד. מחקירת הפיגוע עלה כי יחזקאל-לבנגרונד נקשרה בידיה לפני שהמחבל הפלסטיני רצח אותה ביריות.