חפש
Languages
כרמל מעודה
צילום: דוברות המשטרה

עו"ד של כרמל מעודה: יש חשש שתפגע בעצמה במעצר

בית המשפט דחה את ההחלטה בנוגע לעתירתה של מעודה להשתחרר למעצר בית. עורך דינה אפרים דמרי אמר בדיון: "מדובר בעבירות שאינן מחייבות מעצר מאחורי סורג ובריח". הורי הפעוטות בגן של מעודה התפרצו במהלך הדיון וקיללו אותה
ורד פלמן
16 בספטמבר 2019
11:17

עורך הדין אפרים דמרי, המייצג את הגננת הנאשמת בהתעללות כרמל מעודה, טען היום (שני) בדיון בבית המשפט העליון כי "יש חשש שתפגע בעצמה במעצר". בית המשפט דחה את ההחלטה בנוגע לעתירתה של מעודה להשתחרר למעצר בית. דמרי: "מדובר בעבירות שאינן מחייבות מעצר מאחורי סורג ובריח". הורי הפעוטות בגן של מעודה התפרצו במהלך הדיון וקיללו אותה. 

נציגת הפרקליטות אמרה בדיון כי: "כשמעודה מדברת עם קצינת המבחן היא בכלל לא מבינה את הסבל של הפעוטות". נציגת הפרקליטות הוסיפה שמעודה פעלה באופן שיטתי וכי לא ניתן לייחס את התנהלותה להתפרצות זעם או תסכול. 

ניקול דניאל חג׳בי ויוסי חברה, הורים שילדיהם היו בגן של מעודה, בתום הדיון: "הילדים שלנו נפגעו על ימין ועל שמאל. אנחנו מקווים שבית המשפט יהיה מסוגל לעשות צדק ולהשאיר אותה עצורה עד תום ההליכים. הילדים שלנו צריכים להיות בחופש, לא היא. כרמל צריכה להיכלא ולהיענש במלוא החומרה".


מעודה בת ה-25 נעצרה בסוף חודש יוני בעקבות סרטונים שהגיעו למשטרה מהגן שאותו ניהלה, "בייבי לאב" בראש העין, בהם היא נראית דורכת על ילדים, סוטרת להם, בועטת בהם ומטיחה מזרנים בראשיהם. בתחילת חודש יולי הצית אדיר רצון בן ה-19 את בית משפחתה של המטפלת. רצון נעצר ופרקליטות הגישה נגדו כתב אישום כשבועיים לאחר מכן.

בתחילת חודש יולי, יום לאחר הצתת בית משפטת מעודה, הגישה הפרקליטות כתב אישום חמור נגד הצעירה הכולל 18 אישומים ובהם עבירות של התעללות בקטין או חסר ישע ותקיפת קטין או חסר ישע. האישומים מתייחסים ל-11 פעוטות בגן אותו ניהלה. 

לפני כחודש קבע בית המשפט כי מעצרה של מעודה יוארך עד לתום ההליכים. הורים לילדים בגן של מעודה, שנכחו בדיון, פרצו במחיאות כפיים סוערות עם קבלת ההחלטה. לפני כן, כ־20 הורים שהגיעו לדיון קיללו את הגננת, עד שהמאבטחים נאלצו להוציא אחד מהם. השופט סירב לבקשת מעודה לחלופת מעצר, וטען כי לא תעמוד בזה. דוח של שירות המבחן מלמד על מצוקה נפשית של מעודה עקב טראומה שעברה.