ישי שטרית
צילום: באדיבות המשפחה

בן ה-17 שהותקף בטבריה: שבית המשפט לא ירחם עליהם

ישי שטרית בריאיון לכאן רשת ב: "אני פוחד. אני מעדיף שלא לחזור לבית הספר. גם ביום שאחזור יהיה לי ליווי. לא אלך ברגל כמו תמיד" | האזינו לריאיון
בחצי היום
16 בספטמבר 2019
12:12

"אני לא ישן בלילה. כל הזמן עולים לי הזיכרונות מהמקרה": כך סיפר היום (שני) ישי שטרית, נער בן 17 שהותקף לפני כשבוע על ידי קבוצת נערים בסמוך לאחד מבתי הספר בטבריה. בריאיון לאסתי פרז בתוכנית "בחצי היום" בכאן רשת ב הוסיף: "מרגיש הרבה כאבים בגוף, בשן. כואב לי". עוד אמר: "בחיים לא יהיו לי שיניים כמו שהיו לי לפני המקרה". דיון על תנאי המעצר של הנערים התוקפים נערך היום. "הייתי רוצה לומר לבית המשפט שלא ירחם עליהם", ציין. ארבעת התוקפים מואשמים בחבלה חמורה. 

האזינו לריאיון עם הנער שהותקף באלימות בטבריה בכאן רשת ב

על השאלה האם הוא חי בפחד, ענה: "פוחד מאוד. זה מצב מאוד לא נוח גם גופני וגם נפשי. בינתיים אני מעדיף שלא ללכת לבית ספר. גם ביום שאחזור יהיה לי ליווי, ייקחו אותי ואני לא אלך ברגל כמו תמיד". ישי שחזר את התקיפה: "סיימתי בית ספר. הלכתי הביתה באותה הדרך כמו תמיד. ארבעה חברה, אחד מהם זרק לי מילה – אני לא מעוניין לומר איזו מילה – ואז אני התקרבתי אליו ואמרתי לו, 'למה שתגיד לי את המילה הזאת? אני לומד בבית ספר כמו שצריך, בגרות. אתה – תסתכל באיזה בית ספר אתה לומד. אתה לא יכול לומר לי את המילה הזאת'.

"ואז, אני לא יודע אם זה קשור או לא, אני מסתובב לשער בית הספר שלו ורואה שישה באים עליי. אחד זרק אותי על המדרכה, לא היה לי איך להגן על עצמי. הייתי עם סלולרי ביד ימין, אצבע שבורה בשמאל. הם התחילו לתת לי בוקסים, בעיטות, בכל הגוף. לפי המצלמות הם היו רק ארבעה שהרביצו, אבל שישה הסתכלו".

שטרית הוסיף כי באותם הרגעים הרגיש שהוא בסרט אימה. על השאלה האם מישהו הגיע לעזור לו, ענה: "אף אחד לא בא לעזור לי. לא הייתי מאחל אפילו להם את מה שקרה". הנער, ששיניו נשברו באותו מקרה, סיפר גם על הדרך הארוכה לשיקומן: "אני מסתובב עם שיניים זמניות עד שנגיע לרגע שיעשו לי השתלה בעוד כשמונה חודשים".