הרב ישראל הגר, האדמו"ר מויז'ניץ
צילום: אהרן קרוהן, פלאש 90

האדמו"ר מויז'ניץ נגד גנץ וליברמן: מהרסי הדת רוצים להביא שואה

הרב ישראל הגר כיוון את דבריו לראשי כחול לבן וישראל ביתנו והשווה בין תקופת הבחירות לימי פלישת היטלר לפולין: "השנה הבחירות בי"ז אלול, לפני 80 שנה היטלר נכנס לפולין". לפיד דרש מרה"מ לגנות את הדברים. בני גנץ התנצל על מודעת מפלגתו שהשוותה את אחוזי ההצבעה בתל אביב לאחוזי ההצבעה בבני ברק
עקיבא וייס
16 בספטמבר 2019
16:14

האדמו"ר מויז'ניץ, הרב ישראל הגר, תקף אתמול (ראשון) בחריפות את יו"ר כחול לבן, בני גנץ, ואת יו"ר ישראל ביתנו, אביגדור ליברמן. בכינוס של יהדות התורה בירושלים השווה האדמו"ר את המצב שטרם הבחירות לבין תקופת פלישת גרמניה הנאצית לפולין ואמר כי גם כיום מחריבי הדת רוצים להביא לשואה.

"השנה הבחירות בי"ז אלול. לדאבוננו, לפני 80 שנה, שנת (תק)צ"ט, היטלר יימח שמו נכנס לפולין", אמר הרב הגר. "זה היה בי"ז באלול, נעבעך. אנשים לא רצו להאמין לזה. לדאבוננו, מהרסי הדת ומחריבי הדת רוצים גם הם, נעבעך, להביא שואה, רחמנא ליצלן". 

יאיר לפיד דרש בתגובה מראש הממשלה, בנימין נתניהו, לגנות את דבריו של הרב הגר. בחשבון הטוויטר שלו תהה לפיד אם אלה השותפים הטבעיים של נתניהו והוסיף: "היטלר רצח את סבא שלי בתא הגזים. יש גבול להסתה". 

בתוך כך התנצל גנץ היום על מודעת מפלגתו שהשוותה את אחוזי ההצבעה בתל אביב לאחוזי ההצבעה הגבוהים בהרבה בבני ברק. בריאיון בערוץ הכנסת נשאל גנץ מה דעתו על המודעה ועל האפשרות שהייתה פוגענית. גנץ השיב: "הבנתי בדיעבד שזה פגע באנשים. אני מצטער. אני קורא לכולם עד מאה אחוז שילכו להצביע".