עדס בכנסת
צילום: פלאש 90

אורלי עדס: הזיופים בבחירות האחרונות - לא בהיקפים שעליהם מדברים

מנכ"לית ועדת הבחירות המרכזית לכאן רשת ב: פחות משבוע אחרי הבחירות האחרונות, העברנו למשטרה פנייה בעניין בדיקת קלפיות. לא היו מאות או אלפי קלפיות כאלה
כאן הערב
16 בספטמבר 2019
19:23

יממה לפתיחת הקלפיות, מנכ"לית ועדת הבחירות המרכזית, אורלי עדס, אמרה היום (שני) לכאן רשת ב כי איש אינו יכול להבטיח חליפת הגנה הרמטית על טוהר הבחירות, אך הדגישה כי הוועדה עשתה את המרב כדי שבכל רגע יהיה אפשר לאתר טעויות ולדווח עליהן לוועדה.

בריאיון לרן בנימיני ויגאל גואטה בתוכנית "כאן הערב" אמרה עדס כי גויסו יותר מ-3,000 מפקחים לשמירה על טוהר הבחירות. היא הדגישה כי למיטב הבנתה, רוב החשדות בעניין הבחירות הקודמות נחקרו, וציינה כי לא מדובר במאות או באלפי קלפיות שהתעורר בהן חשד לאירועים חריגים.

האזינו לריאיון עם עדס בכאן רשת ב

"פחות משבוע ימים לאחר הבחירות שהתקיימו באפריל, עוד בטרם אישור התוצאות, העברנו לחקירת משטרת ישראל שתי קלפיות שאותרו על ידינו כקלפיות שעשויים היו להתרחש בהם אירועים חריגים וחשבנו שיש מקום לחקור אותן", אמרה עדס. "בנוסף העברנו באותה פנייה את כל המקרים שהעביר ח"כ דוד ביטן מטעם סיעת הליכוד לאור הצילומים שהם ערכו בקלפיות. נדמה לי שהיו 107 קלפיות. השופט ביקש מפורשות גם מהיועץ המשפטי לממשלה וגם מממלא מקום המפכ"ל שהוא סבור שיש מקום לפתוח לאלתר בפתיחת חקירה של הדברים. אז זה נעשה פחות משבוע אחרי הבחירות". 

עדס סירבה להגיב על הדיווח בעיתון "הארץ" כי ראש המועצה לביטחון לאומי, מאיר בן שבת, נועד בשבוע שעבר עם יושב ראש ועדת הבחירות המרכזית כדי להכין אותו לאפשרות שהבחירות יידחו בשל מבצע צבאי.