אסירים בטחוניים, כלא עופר
צילום: משה שי, פלאש 90

דיווח: חמאס פנה למצרים בדרישה לשפר את תנאי האסירים הביטחוניים

לפי העיתון הלבנוני אל-אחבאר, בחמאס ביקשו מהמצרים לפנות לישראל, ואמרו כי השביתה על רקע תנאי האסירים עלולה להוביל לפיצוץ. המצרים ביקשו מחמאס להמתין בשל הבחירות בישראל
משה ברקוביץ'
17 בספטמבר 2019
09:29

העיתון הלבנוני אל-אחבאר דיווח הבוקר (שלישי) כי כחלק מהבנות הרגיעה, ביקש חמאס מהמצרים ליצור קשר עם ישראל ולדרוש את שיפור תנאי האסירים. עוד אמרו בחמאס כי הם ניצבים בפני שביתה נרחבת של האסירים שיכולה לדבריהם, להוביל לפיצוץ.

בקהיר הבטיחו כי ידונו בנושא עם ישראל, אך ביקשו מחמאס להמתין בעקבות הבחירות המתקיימות בארץ. כמאה אסירים ביטחוניים פתחו בשביתת רעב בסוף השבוע עקב חילוקי דעות עם שירות בתי הסוהר על התקנת טלפונים ציבוריים באגפים.

מוקדם יותר החודש אמרו מקורות פלסטינים לכאן חדשות כי המשלחת המצרית העבירה מסר לחמאס, בביקורה האחרון ברצועת עזה, לפיו ישראל מוכנה למתן הטבות לעזה אחרי הבחירות, וזאת בתמורה לשמירת השקט בדרום.


לדברי המקורות, במסגרת ההקלות שישראל מוכנה להן, היא מבטיחה להגדיל את הייצוא מעזה, להסיר חסמים מעל ייבוא ולהגדיל את מרחב הדיג ברצועה. אחד מהגורמים הפלסטינים מסר לכאן חדשות כי על הפרק נמצאת גם הגדלת תנועת הסחורות בין מצרים לעזה דרך מסוף רפיח.