יו"ר ועדת הבחירות המרכזית השופט חנן מלצר

מלצר לכאן חדשות: "קיבלתי התחייבות מנתניהו שלא יפורסמו סקרים או ראיונות"

יו"ר ועדת הבחירות הסביר בריאיון בכאן 11 למה החליט להחזיר את הבוט בעמוד הפייסבוק של ראש הממשלה. הוא הבהיר שתוצאות האמת יהיו מחר אחרי הצהריים – והוסיף: הודענו שקול מקושקש ייחשב כשר
ערב ערב
17 בספטמבר 2019
18:48

יושב ראש ועדת הבחירות המרכזית, השופט חנן מלצר, הסביר היום (שלישי) בריאיון לכאן חדשות את החלטתו להחזיר לפעילות את הבוט של ראש הממשלה בנימין נתניהו. לדבריו, ניתנה לו התחייבות חד משמעית שלא יפורסמו יותר סקרים וראש הממשלה לא יקיים ראיונות. "בכפוף לזה אישרתי להעלות מחדש את האתר. מקווה שלא יהיה צורך בצווים נוספים", הסביר מלצר.


בנוגע להחלטתו לא לפגוש את בנימין נתניהו בנוגע לזיופים בקלפיות אמר מלצר: "הייתה פנייה לא כראש הממשלה אלא כיושב ראש הליכוד. ידעתי שאם הדבר הזה יתחיל אז עוד ראשי רשימות ירצו להיפגש. לא ראיתי את הצורך להיפגש בנושא הזה עם ראש רשימת הליכוד. אמרתי לו שהוא יכול לפנות בכתב ובסופו של דבר הוא לא עשה את זה".


השופט התייחס גם למאמצים למניעת זיופים ואמר לדב גיל-הר ושרון עידן: "הודענו שכל קשקוש על הפתק או חירור שלו – ייחשב ככשר. זה יוריד את המוטיבציה לעשות את הדברים הללו. היה לנו אירוע משמעותי יותר בירכא והכל פועל שם עכשיו. הארכנו שם את ההצבעה ויש גם עצורים".


לסיום הסביר מלצר שתוצאות האמת יגיעו מחר אחרי הצהריים: "אתם רוצים מצד אחד שאנחנו נשפר ונגביר את אמצעי הבקרה, יש לזה מחיר. כתוצאה מזה אנחנו צופים שהתוצאות יצאו מחר אחרי הצהריים – אז תתאזרו בסבלנות".